Kierunki studiów

Akademia Sztuk Pięknych
im Władysława Strzemińskiego

Specjalista ds. studenckich i rekrutacji

• mgr Agnieszka Fajfrowska
  • +48 42 254 75 08

Od 12.03.2020 r. prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–15.00 lub kontakt mailowy.

Filename: 02.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 06.png
    Filename: 08.jpg
    Filename: 09.jpg
    Filename: 07.jpg

studia stacjonarne I i II stopnia

Studia na kierunku projektowanie ubioru na Wydziale Sztuk Projektowych powstały w odpowiedzi na potrzeby osób chcących zdobyć wysokie kwalifikacje wzornicze i artystyczne w dziedzinie projektowania mody. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło wypracować doskonałe zaplecze w postaci specjalistów i bazy warsztatowo-technicznej służące przygotowaniu studentów do wykonywania zawodu.

Środowisko Łodzi, miasta historycznie związanego z przemysłem włókienniczym wspiera Akademię w organizacji prestiżowego wydarzenia Łódź Young Fashion dedykowane młodym projektantom mody, w ramach którego odbywają się trzy konkursy: Łódź Young Fashion Award, Ogólnopolski Konkurs "Złota Nitka", który w przeszłości został powołany do życia w Katedrze Ubioru oraz konkurs na najlepsze dyplomy Instytutu Ubioru – Gala Dyplomowa.

Cel kształcenia

Celem studiów na kierunku projektowanie ubioru jest kształcenie designerów o wysokich kwalifikacjach, rozumiejących procesy i uwarunkowania dotyczące wzornictwa, zdolnych do podejmowania działań projektowych i indywidualnej działalności twórczej w obszarze ubioru.

Sposób uzyskania dyplomu

Zakres licencjackiej pracy dyplomowej obejmuje:

• wykonanie i przedstawienie pracy praktycznej związanej z kierunkiem studiów i specjalnością oraz aneks ogólnoplastyczny,
  • przygotowanie i przedłożenie pracy teoretycznej związanej treścią z pracą praktyczną, zawierającej przypisy i ilustracje (około 15–20 stron)

Po trzech latach studiów licencjackich i obronie pracy dyplomowej, absolwent uzyskuje tytuł zawodowy: licencjata.

Zakres magisterskiej pracy dyplomowej obejmuje:

• przygotowanie i przedłożenie pracy teoretycznej zawierającej przypisy i ilustracje (około 30–40 stron)
  • praca teoretyczna powinna mieć znamiona samodzielnej pracy badawczej w obszarze sztuk projektowych.

Po dwóch latach studiów magisterskich i obronie pracy dyplomowej, absolwent uzyskuje tytuł zawodowy: magistra sztuki.