Kierunki studiów

Akademia Sztuk Pięknych
im Władysława Strzemińskiego

Specjalista ds. studenckich i rekrutacji

• mgr Agnieszka Fajfrowska
  • +48 42 254 75 08

Od 12.03.2020 r. prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–15.00 lub kontakt mailowy.

Filename: 02.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 03.jpg

studia stacjonarne I stopnia

Studia na kierunku projektowanie graficzne realizowane są w Instytucie Projektowania Graficznego i Informacji Wizualnej. Celem Instytutu jest działalność dydaktyczna oraz naukowo-badawcza w zakresie projektowania graficznego oraz informacji wizualnej. Do najważniejszych celów dydaktycznych należy specjalistyczne wykształcenie studenta mogącego podjąć pracę grafika projektanta po ukończeniu studiów.

Ważnym aspektem w procesie dydaktycznym jest zachowanie równowagi pomiędzy współczesną technologią cyfrową a technikami klasycznymi i manualnymi. Ich świadome wykorzystanie w procesie dydaktycznym oraz twórczym połączone jest z wiedzą teoretyczną z zakresu historii designu. Instytut posiada sale ćwiczeniowe wyposażone w komputery Apple, oprogramowanie Adobe, Affinity, Maxon itp., multimedialne sale projekcyjne oraz nowoczesne studio fotograficzne.

Instytut powstał na bazie dydaktycznej Katedry Projektowania Graficznego założonej w 1971 roku w ramach Wydziału Grafiki i Malarstwa. Jej współzałożycielami oraz wieloletnimi dydaktykami byli wybitni profesorowie, m.in. Stefan Krygier, Bogusław Balicki, Stanisław Łabęcki, Krzysztof Lenk, Jerzy Treliński, Sławomir Iwański, Jan Kubasiewicz etc.

Dzięki doświadczeniu naszych pedagogów, poszanowaniu tradycji oraz wypracowanym modelom dydaktycznym, a także nieustannie modernizowanemu zapleczu technicznemu stworzona przez Instytut Projektowania Graficznego oferta edukacyjna jest jedną z najlepszych w Polsce.

Informator o kierunku