Kierunki studiów

Filename: 09.jpg
    Filename: 06.jpg

studia stacjonarne I i II stopnia

Studia na kierunku wzornictwo to edukacja w zakresie designu i projektowania komunikacji wizualnej oraz projektowania produktu i systemów wizualnych. Celem studiów jest kształcenie projektantów potrafiących w sposób nowatorski opracować formę produktu przy zachowaniu jego cech użytkowych. Na kierunku kształcą się projektanci, których zadaniem jest nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb funkcjonalnych, ale także pokonywanie istniejących barier społecznych. Absolwent zdobywa specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie wzornictwa przedmiotów użytkowych zgodnie z najnowszymi trendami stylistycznymi.

Proces dydaktyczny skupia się na nauczaniu technologii materiałowej, technologii produkcyjnej, konstrukcji i modelowania oraz analizie budowy formy wzorniczej, ergonomii przedmiotu, metodyki projektowania i procesu wdrażania nowego projektu do produkcji.

Studenci kierunku wzornictwo realizują nowatorskie pomysły, które niejednokrotnie zostają następnie wdrożone do produkcji. Nasi studenci są laureatami licznych konkursów i prezentują swoje projekty podczas międzynarodowych festiwali i branżowych imprez targowych, już podczas studiów rozpoczynając współpracę z wieloma firmami produkcyjnymi.

Film o kierunku