Chociaż stopa bezrobocia dopiero wróciła do poziomu sprzed pandemii COVID-19 (5,4%), na polskim rynku pracy zapowiadają się istotne zmiany. Płace wzrosły, a zatrudnienie spadło, ale prawdziwa rewolucja jeszcze przed nami. Nowe technologie szturmem zdobywają biznes, a pracodawcy dostrzegają wartość międzypokoleniowych zespołów. Co to oznacza dla Ciebie, przedstawiciela tzw. Zetki? Jak wynika z raportu portalu Aplikuj.pl, masz coraz większe szanse w rekrutacji.

Lato to idealny czas dla studentów, aby zainwestować w siebie i zdobyć nowe umiejętności, które wyróżnią ich na rynku pracy. Dzięki szerokiej gamie darmowych kursów online i szkoleń, studenci mogą łatwo rozwijać swoje kompetencje w różnych dziedzinach. Niezależnie od tego, czy przygotowują się do poszukiwania pracy, czy planują rozpocząć własny biznes, te kursy obejmują kluczowe obszary, takie jak AI, prawo autorskie, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) oraz transformacja cyfrowa. Oto szczegółowy przewodnik po najlepszych darmowych kursach i programach szkoleniowych, z których można skorzystać w te wakacje, aby wzbogacić
swoje CV.

  • miniatura
    Filename: mini.jpg
    Size: 137.18 KB

Zewsząd słyszysz o sztucznej inteligencji (AI)? To dopiero początek rewolucji, która zmienia świat na naszych oczach. AI, napędzana algorytmami uczenia maszynowego, rozwija się w tempie wykładniczym, co sprawia, że jesteśmy świadkami historycznego przełomu o niewyobrażalnej skali. Jak to wpłynie na Twoją pracę? Z pewnością znacząco.

  • miniatura
    Filename: mini.jpg
    Size: 215.46 KB

W dzisiejszym dynamicznym świecie zawodowym, tempo zmian jest szybkie, co czyni nieodzownym posiadanie zarówno solidnych umiejętności twardych, jak i elastycznych umiejętności miękkich. Umiejętności twarde, takie jak zaawansowane umiejętności techniczne i specjalistyczna wiedza, stanowią fundament skutecznego wykonywania zadań zawodowych. Z kolei umiejętności miękkie, takie jak umiejętność efektywnej komunikacji i zdolność do pracy w zespole, są kluczowe dla dynamiki kariery i długofalowego sukcesu zawodowego.

  • miniatura
    Filename: mini.jpg
    Size: 68.68 KB

Rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowym etapem procesu rekrutacyjnego, podczas którego pracodawca stara się lepiej poznać potencjalnych pracowników. Jednak przygotowanie do niej to nie tylko zapamiętanie odpowiedzi na standardowe pytania. Oto kilka istotnych aspektów, które warto mieć na uwadze:

  • miniatura
    Filename: ZSK_mini.jpg
    Size: 74.41 KB

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza pracowników i studentów na spotkanie pt. „Od kompetencji do kwalifikacji – praktyczny przewodnik po Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji”, które odbędzie się 9 maja 2024 roku w godz. 10:00-13:00 w sali Kina 3D.

  • miniatura
    Filename: logosy-wup.jpg
    Size: 26.39 KB

Jeżeli jesteś osobą:

  • która jest zainteresowana wyborem lub zmianą zawodu,
  • chce poznać własne kompetencje i predyspozycje zawodowe, 
  • szuka możliwości rozwoju zawodowego…

  • miniatura
    Filename: Gra o pracę.png
    Size: 155.57 KB

W dniach 11-15 marca 2024 roku zapraszamy na kolejną edycję Gry o Karierę organizowaną pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Zespół Fundacji Dobra Sieć niezmiennie od 2009 roku popularyzuje wiedzę o dostępnych w Polsce i zagranicą programach stypendialnych, konkursach oraz stażach.

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 184.54 KB

Drogie Studentki i Studenci ASP w Łodzi!

Informujemy, że wystartowała największa w historii edycja programu stypendialnego „Młodzi w Łodzi”.

Serdecznie zapraszamy pracowników uczelni, jak i studentów, do udziału w II Międzynarodowym Kongresie „Klimatyczna Regeneracja Miast”, który odbędzie się w EC1 - Miasto Kultury w dniach 7-8 czerwca.

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 154.92 KB

Szanowni Państwo,

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi rozpoczyna rekrutację do projektu płatnych staży dla studentów w ramach projektu unijnego „Zintegrowany Program ASP w Łodzi 2", współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

do góry