Kierunki studiów

Akademia Sztuk Pięknych
im Władysława Strzemińskiego

Specjalista ds. studenckich i rekrutacji

• mgr Agnieszka Fajfrowska
  • +48 42 254 75 08

Od 12.03.2020 r. prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–15.00 lub kontakt mailowy.

Filename: 01.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 04.jpg
    Size: 1743 KB
    Filename: 06.jpg
    Filename: 07.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 08.jpg

studia stacjonarne I i II stopnia

Kierunek animacja oferuje zdobycie kompetencji umożliwiających samodzielne projektowanie płaskich i przestrzennych form animowanych, w tym grafiki animacyjnej. Studia na kierunku dają również możliwość rozwinięcia umiejętności w zakresie tworzenia storyboardów, komiksów oraz projektowania gier komputerowych. W programie kształcenia przewidziano między innymi praktyczne zajęcia z rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii, ilustracji, storyboardu i komiksu, animacji płaskiej, animacji przestrzennej, naukę programów do tworzenia grafiki i animacji komputerowej w środowisku 2D i 3D, naukę tworzenia efektów specjalnych, modelowanie postaci i środowiska w grach wideo, projektowanie lalki dla filmu animowanego, preprodukcja gier i filmu, wykłady z historii animacji oraz analizę dzieła filmowego.

Kierunek animacja dysponuje specjalistycznymi, profesjonalnie wyposażonymi pracowniami artystycznymi, studiami fotograficznymi i filmowo-animacyjnymi oraz pracowniami komputerowymi dostosowanymi do zajęć z animacji, technologii audiowizualnej i projektowania graficznego. Pozwala to na efektywne kształcenie studentów w zakresie wykorzystania tradycyjnego warsztatu artystycznego poszczególnych dyscyplin, jak i współczesnych narzędzi kreacji, takich jak cyfrowa edycja obrazu, łączenie filmu z dźwiękiem oraz przetwarzany komputerowo obraz filmowy.

Atuty kierunku animacja:

• atrakcyjna, interdyscyplinarna oferta studiów
  • indywidualizacja toku studiów (możliwość kształtowania programu studiów według własnych predyspozycji i zainteresowań)
  • program studiów dostosowany do wymagań współczesnego rynku pracy
  • szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia w zawodach kreatywnych
  • własna, profesjonalnie wyposażona baza lokalowa – nowoczesne zaplecze informatyczne, STUDIO filmowo-fotograficzne, laboratoria komputerowe (dodatkowe kursy w Cyfrowym Centrum Rozwoju Nauki CYCERON)
  • atrakcyjna oferta plenerów, sympozjów, wymian studenckich w ramach programu ERASMUS+, staży i praktyk zawodowych
  • profesjonalna kadra wykładowców
  • studenckie koła naukowe.

Specjalistyczne pracownie:

• Pracowania Grafiki Animacyjnej
  • Pracownia Animowanych Struktur Wizualnych
  • Pracowania Filmu Animowanego
  • Pracownia Podstaw Animacji
  • Pracownia Animacji Lalkowej
  • Pracownia Plastyki Obrazu Filmowego
  • Pracownia Realizacji Filmowej i Telewizyjnej
  • Pracownia Ilustracji, Komiksu i Preprodukcji Gier i Filmów
  • Pracownia Rysunku Koncepcyjnego i Storyboardu
  • Pracownia Praktyki i Teorii Koloru
  • Pracownia Projektów i Działań Rysunkowych
  • Pracownia Intermedialnych Działań na Płaszczyźnie
  • Pracownia Interpretacji Druku
  • Pracownia Intermediów.

Perspektywy zatrudnienia absolwentów:

• twórca w zakresie animacji lalkowej, płaskiej i przestrzennej posługujący się zaawansowanymi technologicznie programami cyfrowymi
  • projektant lalek, rekwizytów i scenografii dla filmu animowanego
  • współtwórca gier komputerowych w zakresie modelowania postaci, rekwizytów i środowiska
  • projektant grafiki multimedialnej
  • artysta plastyk prowadzący działalność twórczą w dziedzinie sztuk plastycznych.

Informator o kierunku