Filename: miniatura.jpg

W imieniu organizatora - Wydawnictwa Naukowego TYGIEL sp. z o.o. - zapraszamy do współtworzenia recenzowanej monografii naukowej „Motyw śmierci w dziełach kultury – ujęcie literaturoznawcze i kulturoznawcze", do której prowadzony jest nabór rozdziałów o charakterze przeglądowym i badawczym.

Motyw śmierci w dziełach literatury i kultury pojawiał się w niemal każdej epoce i występował w niezliczonych formach i ujęciach. Postawa wobec śmierci związana była z panującym światopoglądem oraz uwarunkowana różnymi wydarzeniami historycznymi. Nie sposób spotkać dwóch podobnych ujęć tego tematu, wniosków i analiz, dlatego liczymy na Państwa aktywność i zachęcamy do przesyłania propozycji streszczeń prac dotyczących motywu, obrazu i znaczenia pojęcia śmierci w dziełach kultury ukazujących się w różnych epokach.

Nadesłane pełnotekstowe prace będą podlegać rzetelnej i skrupulatnej ocenie recenzentów. Informujemy, że publikacja dostępna będzie w trybie open access na stronie internetowej: bc.wydawnictwo-tygiel.pl. Nabór do monografii naukowej jest otwarty do uzyskania odpowiedniej liczby tekstów.

Monografia naukowa zostanie wydana przez Wydawnictwo Naukowe TYGIEL sp. z o.o., które znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r.

Więcej informacji na temat naboru rozdziałów do monografii naukowej oraz formularz zgłoszeniowy: wydawnictwo-tygiel.pl

Filename: miniatura.jpg

W imieniu organizatora - Politechniki Wrocławskiej - zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema, która upamiętnia tego wybitnego polskiego pisarza i wizjonera w roku setnej rocznicy jego urodzin.

• plakat
    Filename: plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy na premierę książki „Wszystko składane” Macieja Rawluka. Spotkanie z autorem odbędzie się 15 września 2021 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (ul. Kredytowa 1) o godzinie 19.00.

Filename: miniatura kopia.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 06.jpg
    Filename: 07.jpg

Miło nam poinformować, że 19 sierpnia 2021 r. w Budapeszcie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Liderów Kultury (II International Conference of Cultural Professionals) pt. „Perspektywy rozwoju polsko-węgierskich relacji kulturalnych”. Organizatorem wydarzenia było Budapesztańskie Centrum Kultury (Budapesti Művelődési Központ).

Filename: miniatura.jpg

Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia przyznawane są na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie stypendiów ministra dla studentów (Dz. U. poz. 704).

Filename: miniatura.jpg

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi ogłasza dodatkową rekrutację na studia stacjonarne I i II stopnia na rok akademicki 2021/2022.

16 lipca 2021 roku w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego odbyły się obrady jury
konkursu “Lem a Polska Szkoła Plakatu”. Konkurs był skierowany był do studentów Akademii Sztuk
Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Filename: 01.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

Przedstawiamy bioniczną rzeźbę „Ostrokwiat” („Razorchid”) stworzoną przez Aleksandra Dynarka, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z Wydziału Architektury Wnętrz.

Filename: miniatura.jpg

W imieniu Narodowego Centrum Nauki informujemy o możliwości udziału w programie POLONEZ BIS, w ramach którego aż 120 wybitnych naukowców z zagranicy będzie mogło prowadzić badania w Polsce.

Już 16 lipca 2021 r. o godz. 12.00 odbędzie się wernisaż połączony z uroczystym wręczeniem nagród w 12. edycji ogólnopolskiej wystawy Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, która jest prezentowana w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (Targ Węglowy 6). Uroczystość transmitowana będzie na stronie: www.asp.gda.pl

Filename: 540 x 277.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

Miło nam poinformować, że 1 lipca 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs Rebelpin realizowany w ramach międzynarodowego projektu New CreATIVE trails (Native), którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

Filename: MINIATURA MODNE ŁOWICKIE konkurs.jpg

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów Instytutu Ubioru Wydziału Sztuk Projektowych ASP w Łodzi do udziału w konkursie „MODNE – ŁOWICKIE”, który jest organizowany przez Muzeum w Łowiczu oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.