Komunikat Rektora dla kandydatów na studia

Akademia Sztuk Pięknych
im Władysława Strzemińskiego

Specjalista ds. studenckich i rekrutacji

• mgr Agnieszka Fajfrowska
  • +48 42 254 75 08

Od 12.03.2020 r. prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–15.00 lub kontakt mailowy.

Szanowne Kandydatki i Szanowni Kandydaci,

Od początku marca 2020 roku z powodu pandemii Covid 19 wszystkie uczelnie znalazły się
w wyjątkowej sytuacji – zawieszono ich działalność. Ta konieczna izolacja postawiła nas jak i was w zupełnie nowej i nieznanej wcześniej sytuacji. Troszcząc się o wasze i nasze zdrowie – zdajemy sobie sprawę, że egzaminy kwalifikacyjne nie będą się mogły odbyć w dotychczasowej znanej nam wszystkim formie.

Pragniemy poinformować Państwa, że pracujemy intensywnie nad stworzeniem nowego regulaminu dla egzaminów kwalifikacyjnych do Naszej Akademii na rok akademicki 2020/2021,
w taki sposób aby ta nowa – wyjątkowa formuła poza oczywistymi względami bezpieczeństwa zdrowotnego zapewniała również warunki do obiektywnej i merytorycznej oceny dorobku twórczego każdej kandydatki, każdego kandydata ubiegającego się o studiowanie na Naszej Uczelni.

Terminy elektronicznej rejestracji na studia (e-rekrutacja.asp.lodz.pl) będą następujące:

• dla kandydatów na studia stacjonarne I stopnia oraz na studia stacjonarne jednolite magisterskie: 25 maja 2020 r. – 8 lipca 2020 r.
  • dla kandydatów na studia stacjonarne II stopnia: 24 sierpnia 2020 r. – 11 września 2020 r.

Pragniemy również poinformować studentów studiów licencjackich i jednolitych studiów magisterskich, którzy będą chcieli aplikować na studia II stopnia, że rejestracji elektronicznej mogą dokonać w terminie 24 sierpnia 2020 r. – 11 września 2020 r. przed egzaminem dyplomowym. Natomiast przystąpienie do egzaminu wstępnego będzie możliwe po obronie pracy dyplomowej
w terminach wyznaczonych na egzamin wstępny.

Przewidujemy, że w tym roku (ze względu na wyjątkową sytuację) oceniane będą „jedynie” dwa elementy: autorskie portfolio oraz list motywacyjny. Szczegóły dotyczące zasad tworzenia tych dokumentów zostaną niebawem opublikowane na stronie www.asp.lodz.pl w zakładce DLA KANDYDATÓW.

Wszystkie nasze plany związane z tegoroczną rekrutacją zależą od rządowych rozporządzeń
i decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prosimy o sprawdzanie komunikatów związanych z rekrutacją na rok akademicki 2020/2021 na stronie www.asp.lodz.pl w zakładce DLA KANDYDATÓW.

Do pobrania:

Pismo do kandydatow