Galeria Pixel

Na czarnym poziomym tle dwa nierównomierne porowate szare  kształty ułożone po przekątnej w rogach. U góry żółty napis JĘDRZEJ KRZYSZKOWSKI. CO ZOSTAJE PO ARTYSTACH. U dołu: Galeria PIXEL ASP Łódź
0
  • miniatura
    Filename: pixele 540x277.jpg
    Size: 616.93 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Co zostaje po artystach”, prezentującej fotografię Jędrzeja Krzyszkowskiego - absolwenta Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Wystawa prezentowana jest online w Galerii PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Jędrzej Krzyszkowski – rocznik 1997, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Związany z Pierwszą Pracownią Interdyscyplinarną prowadzoną przez prof. Zbigniewa Bajka oraz Pracownią Fotografii I prowadzoną przez prof. Agatę Pankiewicz. Członek Grupy Artystycznej Izomer. W swojej twórczości porusza tematykę związaną z przemijaniem. Fascynuje go motyw kształtowania się relacji. Korzysta głównie z fotografii, instalacji oraz działań z ciałem. Laureat konkursu „Rysunkiem o rysunku” organizowanego przez Muzeum Narodowe w Krakowie i krakowską ASP. W 2021 roku wygrał konkurs „Grafika Roku 2020” krakowskiej ASP. Uczestnik Miesiąca Fotografii w Norymberdze (Fotofestival Nürnberg 2020 – facing reality).

do góry