„Dimensiones ocultas del cielo („Hidden dimensions of heaven”) to tytuł indywidualnej wystawy grafiki prof. Dariusza Kacy, którą od 17 września 2024 r. oglądać będzie można w kostarykańskim Uniwersytecie Narodowym w San Jose.
W kostarykańskim Uniwersytecie Narodowym w San Jose już 17 września 2024 odbędzie się wernisaż wystawy „Various forms of relief printing. ASP Lodz Printmakers”. Jest to prezentacja prac graficznych autorstwa 11 nauczycieli akademickich naszej uczelni.
Już 13 września 2024 r. o godz. 17.00 w Oratorio San Giovanni Battista w Urbino otworzy się interdyscyplinarna wystawa prac nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - Interazioni: Łódź – Urbino (Interakcje: Łódź – Urbino).
Tsurune to w języku japońskim określenie na dźwięk, jaki wydaje cięciwa po wystrzeleniu strzały. W średniowiecznej Japonii dźwiękowi temu przypisywano znaczenia magiczne, a w wierzeniach i obrzędach shinto służył m.in. do odpędzania złych duchów. Wystawa drzeworytów Tomasza Kawełczyka „Tsurune. Dźwięk cięciwy” ("Sound of a chord") odnosi się do doświadczeń autora związanych z praktyką Kyudo – tradycyjnego łucznictwa japońskiego. Dwuznaczność słowa „cięciwa” wskazuje również na kształt koła, w którym został zakomponowany cykl grafik.
Do 3 września 2024 r. w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu można oglądać wystawę „Digital Garden” prof. dr hab. Doroty Sak.
W sierpniu w Galerii u Piotra Michałowskiego w arboretum w Bolestraszycach trwa wystawa „Ogrody” prof. Doroty Sak. Ekspozycja prezentuje najnowsze prace artystki wykonane w technice druku transferowego.
Do 29 sierpnia 2024 r. w Galerii Amcor przy ul. Aleksandrowskiej 55 trwa wystawa grafiki prof. Zbigniewa Purczyńskiego. Ekspozycja prezentuje trzydzieści jeden premierowych prac zrealizowanych w technice linorytu.
W Galerii Amcor Flexibles trwa retrospektywna wystawa prof. Zbigniewa Purczyńskiego. Ekspozycja prezentuje prace z lat 1996-2020 zrealizowane w autorskiej technice druku wypukłego i technice linorytu.
Wystawę „TYPE TEXT LDZ”, która w maju tego roku prezentowana była w ramach Łódź Design Festival, od 8 sierpnia br. można oglądać w Muzeum Książki Artystycznej w Kamienicy pod Gutenbergiem przy ul. Piotrkowskiej 86. W wystawie udział biorą nauczyciele akademiccy, absolwenci i studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W Galerii Feiningera w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od 2 września 2024 r. prezentowana będzie wystawa grafik dra hab. Roberta Jundo, prof. uczelni, współprowadzącego Pracownię Technik Cyfrowych w Instytucie Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Ekspozycja prezentowana w Galerii 81 Stopni w Warszawie obejmuje tytułowy cykl reliefów „Między liniami”, który powstał w 2024 roku oraz serie: „Podążaj za linią” (2021), „Rytm horyzontu” (2024), „Rytmy natury” (2021-2023), a także kompozycje z wcześniejszych lat. Wszystkie prace zostały zrealizowane w oparciu o autorską interpretację japońskiej sztuki barwienia tkanin – shibori Arashi.
Już 14 sierpnia 2024 roku w Galerii Re:medium odbędzie się wystawa "Rytmiczne korelacje", której autorką jest dr hab. Agnieszka Wasiak, prof. uczelni, kierująca Pracownią Kompozycji 3 w Instytucie Nowych Mediów i Kompozycji Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.