Instytut Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz

2

Sekretariat Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz

pokój 239 
piętro II, pawilon C2
ul. Wojska Polskiego 121

mgr Katarzyna Pawlak

42 254 75 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownicy techniczni:

Kierownik warsztatów - Zbisław Janiak

mgr Krzysztof Mikoś

Typ studiów:

stacjonarne I stopnia

stacjonarne II stopnia

Nr sali:

130,
126

Charakterystyka:

W ramach zajęć studenci poznają dostępne metody realizacyjne w zakresie projektowania druku na tkaninie. System ćwiczeń umożliwia opanowanie podstaw projektowania wzorów oraz przygotowania ich do druku w oparciu o parametry techniczne, wynikające z rodzaju zastosowanej technologii. Pracując samodzielnie, studenci mają szansę poznać warsztaty druku od strony praktycznej, eksperymentować i łączyć wybrane techniki, nabierając przy tym świadomości wieloaspektowości ich zastosowania.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące:

  • projektowania wzorów raportowanych, jednoraportowych i wzorów w postaci aplikacji oraz przygotowania projektów do druku w oparciu o parametry techniczne,
  • poznania specyfiki dostępnych metod realizacyjnych (w tym świadomość dostosowania skali i charakteru projektowanego wzoru oraz doboru podłoża w zależności od wybranej techniki i przeznaczenia),
  • wykorzystania warsztatu druku w procesie kreacyjnym i eksperymentalnym,
  • realizacji małych form użytkowych i próbników tkanin (możliwość zastosowania różnorodnych materiałów, eksperymentowania z podłożem i łączenia technik).
do góry