Instytut Fotografii i Multimediów

0

Sekretariat Instytutu Fotografii i Multimediów

pokój 30
ul. Franciszkańska 76/78

mgr Joanna Dryńska

42 254 75 71

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Typ studiów:

stacjonarne I stopnia

stacjonarne II stopnia

Nr sali: 

253 (budynek główny)

studio fotograficzne (CPM)

Charakterystyka:

Założeniem przedmiotu jest wyposażenie studentów w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu warsztatu fotografii, oraz zaznajomienie się z różnorodnością postaw obecnych we współczesnej fotografii, w jej wymiarach: użytkowym, artystycznym i społecznym.

Przedmiot ma na celu przygotowanie studentów do samodzielnego działania w przestrzeni sztuki współczesnej. Zajęcia koncentrują się wokół dialogu pomiędzy autorskim sposobem obrazowania a tradycją obrazowania fotograficznego. Studenci odnoszą się w swoich działaniach twórczych zarówno do osobistych doświadczeń jak i zjawisk współczesności, interpretując je za pomocą fotografii. Forma realizacji tematów pozostaje otwarta także na działania wykraczające poza klasyczne granice medium. Charakter realizowanych tematów i ćwiczeń prowokuje do wnikliwej i krytycznej analizy zjawisk rzeczywistości, a następnie prowadzi do ich kreatywnego przepracowania w procesie konceptualizacji i tworzenia wizualnych narracji.

do góry