Inne wystawy

0
  • miniatura
    Filename: miniaturka_FlashDT.jpg
    Size: 158.5 KB

W dniach 12 października – 10 listopada 2022 roku w przestrzeniach Oratorium św. Jana Chrzciciela we włoskim Urbino oglądać będzie można wystawę rysunków studentów i wykładowców z Pracowni Technik Wklęsłodrukowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi „FLASH DRAWING TOUR 2022”.

W 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, udało się przywrócić trwającą od 2006 roku tradycję wrześniowych sympozjów i wystaw studentów oraz pedagogów naszej uczelni w Urbino. We współpracy z Giuliano Santinim i Międzynarodowym Centrum Sztuki KAUS w Urbino planowana jest już trzynasta wystawa studentów i wykładowców z Pracowni Technik Wklęsłodrukowych w prestiżowym Oratorium św. Jana Chrzciciela (Oratorio San Giovanni Battista di Urbino) – miejscu o sześćsetletniej tradycji, odwiedzanym codziennie przez setki odbiorców sztuki z całego świata.

Podczas dziewięciodniowego pobytu w Urbino studenci zrealizują kolekcje prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Po powrocie do Łodzi, zgodnie z wieloletnią tradycją, zostanie zrealizowany nakład 10 egzemplarzy książki artystycznej FLASH DRAWING TOUR 2022, złożonej z grafik w technikach wklęsłodrukowych. 

Wystawa jest częścią Międzynarodowego Sympozjum Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi „Przestrzenie Grafiki”.

Uczestnicy wystawy:

Studenci: Kinga Cesarz, Julia Grygorczyk, Adam Ejsmont, Julia Klimek, Marianna Jankowska, Sandra Stojańska-Rekus

Wykładowcy: Alicja Habisiak-Matczak, Oskar Gorzkiewicz 

Czas trwania wystawy: 12 października – 10 listopada 2022 r.
Miejsce: Oratorium św. Jana Chrzciciela w Urbino, Włochy
Oratorio di San Giovanni Battista, Sala Salimbeni, via Barocci 31, Urbino

do góry