Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg

Zapraszamy do obejrzenia wystawy online Alicji Habisiak-Matczak w Galerii Quarentena w Chile.

Kuratorką wystawy jest argentyńska artystka Ale Feijo, członkini Rady Programowej Galerii.

Wystawie towarzyszy tekst prof. Dereka Besanta z Alberta University of the Arts in Calgary w Kanadzie, który udostępniamy w wersji polskiej, w tłumaczeniu Elżbiety Rodzeń-Leśnikowskiej.

Cząstki elementarne - Derek Besant

Na wystawie zaprezentowano 24 grafiki inspirowane architekturą miejską z lat 2019-2022, z których cztery są publikowane premierowo.

Wystawa jest otwarta od 18 marca do 30 kwietnia 2022 roku.

Dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni jest kierownikiem Pracowni Technik Wklęsłodrukowych na Wydziale Sztuk Pięknych, jest także opiekunem Koła Naukowego ”Eksperymentarium” Studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych i Pracowni Technik Litograficznych (razem z dr. Tomaszem Matczakiem) oraz prowadzi Galerię Grafiki Studenckiej „Pomiędzy”.