Inne wystawy

W środku różowo czarnego poziomego prostokąta czerwono różowa maska. Mateusz Bidziński; PRZEGLĄD; PANIE WŁADZIO, TO SĄ TYLKO TAŃCE.
    Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 05.jpg
    Size: 373 KB
    Filename: 06.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd” prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Mateusz Bidziński

Maski do spektaklu „PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE”, 2021

Czas trwania wystawy: 16.11 - 5.12.2021

Kolekcja masek została zaprojektowana i wykonana do spektaklu Teatru Studio „PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE”, którego premiera odbyła się 6 sierpnia 2021 roku podczas Festiwalu „Plac Defilad" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Spektakl powstał na podstawie książki „To jest wojna" Klementyny Suchanow według konceptu Anki Herbut i Marty Ziółek. Maski, które zakrywają, jednocześnie budzą to, co podskórne, pierwotne. Zwielokrotniają performującego, który staje się czymś pomiędzy ja i nie-ja – opisuje projektant.

W "PANIE WŁADZO ... " maski wychodzą z przestrzeni prote­stów w czasie pandemii, kiedy tłum był zamaskowany, a jego gniew i niezgoda zunifikowane.

Mateusz Bidziński prowadzi zajęcia dla studentów studiów I stopnia na kierunku projektowanie ubioru w Pracowni Ko­stiumu Teatralnego i Filmowego.

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 2021 009b0