Inne wystawy

Ciemnoszare tło poziomego prostokąta. W centrum czarnym drukiem data: 06.10 – 03.02
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 18.34 KB

Zapraszamy na wystawę prac Katarzyny Gołębiowskiej. Wernisaż odbędzie się 22.10.2021 r . o godzinie 18:00 w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi (ul. Tymienieckiego 24).

Tytułowe 06.12 - 03.02 to godziny wyznaczające pewne ramy obrazu i percepcji. Kolejne momenty i kolejne spojrzenia na horyzont, patrzenie gdzieś w przestrzeń, w mniej lub bardziej określonym czasie.

Poliptyki prezentowane na wystawie to zbiory spojrzeń i zatrzymanych minut, z których każda jest kolejnym obrazem. Czasem zmiany są zupełnie niezauważalne, czasem jednak jakaś drobna różnica bywa istotna. Kompozycje są z góry skazaną na porażkę próbą uchwycenia tej niemożliwej ulotności minuty w pejzażu, wewnątrz której tak wiele jest osobnych spojrzeń, mrugnięć oka i zmian. Olśnień zupełnie niepowtarzalnych. Momentów z pozoru bezbarwnych albo właśnie lśnień barwy.

Zmieniająca się linia horyzontu, upływające godziny, zmiana oświetlenia. Wstawanie i siadanie. Głęboko ukryta potrzeba spokoju zawarta w naturze i szukanie równowagi, którą w jakimś stopniu daje linia horyzontu.

Wystawa czynna od 22 października do 29 października 2021 r. (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem +48 502 626 466).

Katarzyna Gołębiowska (1982)

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w roku 2009 obroniła dyplom w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Aleksandry Gieragi i aneks w Pracowni Fotografii prof. Leokadii Bartoszko. Ukończyła również historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2007/2008. Laureatka Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną w 2016 roku oraz grantu Instytutu Adama Mickiewicza w 2018 roku. Od 2016 roku pełni obowiązki asystenta w Pracowni Obrazu prof. Aleksandry Gieragi na Wydziale Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uczestniczka wystaw indywidualnych i wielu wystaw zbiorowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2018 roku swoje prace wystawiała w Rzymie i Nowym Jorku, gdzie podczas 40th Artexpo New York otrzymała nagrodę The Best New Exhibitor.

do góry