Galeria Grafiki Studenckiej „Pomiędzy”

2

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „I love colour. Witold Warzywoda – litografia” w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” (budynek główny ASP, II p., pawilon B). Wystawa czynna jest od 13 kwietnia do 31 maja 2022 roku.

Uroczysty wernisaż i spotkanie autorskie odbędą się 26 kwietnia o godzinie 14.00.

Dr hab. Witold Warzywoda, prof. uczelni jest Kierownikiem Pracowni Technik Litograficznych w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi.

Od 40 lat zajmuje się litografią barwną.

Wystawa ma charakter dydaktyczny, ukazuje złożony proces tworzenia wielobarwnych grafik, począwszy od projektu poprzez odbitki pojedynczych warstw kolorystycznych z osobno przygotowanych matryc aż po finalną grafikę.

Prace Witolda Warzywody znajdują się w zbiorach ważnych instytucji kulturalnych w Polsce i na świecie, były prezentowane na wielu polskich i zagranicznych wystawach międzynarodowych. Swoje doświadczenia w zakresie druku płaskiego prof. Warzywoda prezentował podczas sympozjów i wykładów na forum ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. na University of Alberta w Edmonton w Kanadzie, na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy czy na Uniwersytecie Rzeszowskim.

do góry