Galeria Pixel

Poziomy prostokąt diagonalnie rozdzielony na trzy odcienie szarości: górną ciemną, dolną zabarwioną fioletem i środkową, zbliżoną do czerni, w której umieszczono biały napis wielkimi literami: JACEK GALEWSKI. Rysunek. W prawym dolnym rogu zawarto wszelkie inne niezbędne informacje.
  • miniatura
    Filename: pixele 540x277.jpg
    Size: 632.86 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej rysunek dr. Jacka Galewskiego – pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawa prezentowana jest online w Galerii PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Jacek Galewski – urodzony w 1971 roku w Łodzi. Studia w latach 1992-1997 na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w 1998 roku w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Andrzeja Kabały i w Pracowni Malarstwa prof. Juliusza Narzyńskiego. Od 2003 roku pełni funkcję asystenta w macierzystej Uczelni w Pracowni Rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W 2012 roku uzyskał stopień doktora.

W swoim dorobku artystycznym ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku i malarstwa.

Link do wystawy:

do góry