Sukcesy absolwentów

Z radością informujemy o sukcesie trójki naszych absolwentów podczas XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion w Kielcach.

Dwie, spośród trzech nagród głównych trafiły w ręce absolwentów Instytutu Ubioru ASP w Łodzi:

• I miejsce i nagroda ufundowana przez LPP dla Mateusza Jagodzińskiego za kolekcję dyplomową pt.: „Męskość, homoerotyzm i transgresja jako inspiracje do stworzenia kolekcji ubiorów unisex” (promotor: dr hab. Sylwia Romecka-Dymek, prof. uczelni, opiekun II. specjalizacji: dr hab. Anna Kuźmitowicz, prof. uczelni),
  • III miejsce i nagroda ufundowana przez Kieleckie Centrum Kultury dla Weroniki Surdackiej za kolekcję dyplomową pt.: „Razem, choć osobno. Kolekcja ubiorów”  (promotor: dr Michał Szulc, opiekun II. specjalizacji: dr hab. Katarzyna Wróblewska, prof. uczelni).

Wyróżnienia i nagrody od partnerów Konkursu:

• nagroda tytułu Fashion Magazine i serwisu fashionpost.pl oraz publikacja na temat zwycięskiej kolekcji dla Mateusza Jagodzińskiego,
  • nagroda Hotelu Restauracji „Pod Złotą Różą” dla Anny Aksamitowskiej-Goncerz za kolekcję dyplomową pt.: "Hipokryzja we współczesnym świecie" (promotor: dr hab. Małgorzata Czudak, prof. nadzw., opiekun II sp.: dr hab. Katarzyna Wróblewska, prof. uczelni),
  • nagroda w postaci gościnnego pokazu podczas Łódź Young Fashion przekazana przez Katarzynę Wróblewską, prodziekan Wydziału Sztuk Projektowych Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi dla Mateusza Jagodzińskiego.

Spośród 77 kolekcji zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu Jury wybrało 37 finalistów, wśród których znalazło się aż dziesięciu studentów i absolwentów Instytutu Ubioru ASP w Łodzi:

• Anna Aksamitowska-Goncerz
  • Maja Bączyńska
  • Nicole Dylewicz
  • Barbara Florczyk
  • Natalia Graczewska
  • Mateusz Jagodziński
  • Weronika Surdacka
  • Natalia Ślizowska
  • Monika Żbikowska
  • Dominik Żyża

Gratulujemy!

Zdjęcia: materiały OFF Fashion (Mateusz Wolski Fotografia | Kieleckie Centrum Kultury).