Sukcesy absolwentów

Filename: 005.jpg
    Filename: 006.jpg
    Filename: miniatura.jpg

Miło nam poinformować, że dwie absolwentki Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych (Pracownia 109) prowadzonej przez prof. Sławomira Kosmynkę – Magda Karcz oraz Katarzyna Wieteska – otrzymały nominacje w konkursie Projekt Roku w kategorii „Świeża Krew”.

Projekt Roku to pierwszy w Polsce konkurs projektowania graficznego, który wykracza poza ocenę estetyczną, poddając refleksji funkcje designu oraz odpowiedzialność społeczną twórców. Konkurs powołany do życia w 2010 corocznie (z wyjątkiem 2015–2016) analizuje najbardziej przełomowe realizacje twórców grafiki użytkowej w Polsce oraz promuje wartości bliskie Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej.

Kategoria „Świeża Krew” – odkrycie, projektant lub studio, których nieszablonowe rozwiązania, odważne pomysły i zaskakujące realizacje objawiły w ostatnim roku talent i wysokie umiejętności autora/ów wcześniej szerzej nie znanych.

Magdalena Karcz

Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom o polskiej typografii awangardowej* lat 20. i 30. obroniła z wyróżnieniem w 2017 roku, promotor dr hab. Sławomir Kosmynka, prof. ASP. Dyplom ten został nagrodzony w konkursie Prime Time 2017 Najlepszych Dyplomów ASP w Łodzi, przeglądzie Graduation Projects 2017 oraz otrzymał nagrodę w konkursie The World’s Best Typography organizowanym przez Type Directors Club z Nowego Jorku. W swojej pracy twórczej wyznaje zasadę, że dobrze dobrana litera to klucz do udanego projektu. Entuzjastka typografii, digitalizacji zbiorów i cyfrowych zasobów otwartych.

Katarzyna Wieteska

W 2017 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej ASP. Otrzymała główną Nagrodą Rektora ASP w Łodzi w 27. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego - Projekt 2017 za projekt monografii Larsa von Triera, który następnie znalazł się w zbiorczej publikacji „Art in Book Form”wydawnictwa Send Points (2018). Jej projekt The Darknet Zine brał udział w wystawie najlepszych dyplomów ASP w Łodzi - PRIME TIME 2017, a plakaty towarzyszące tej pracy trafiły do finału Trnava Poster Triennale 2018. Zajmuje się projektowaniem publikacji, plakatów, stron internetowych oraz identyfikacji wizualnej. W swojej pracy stara się łączyć eksperymenty formalne z wizualną wrażliwością.