Wydarzenia

2
 • miniatura
  Filename: abminiatura.jpg
  Size: 58.02 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 152.99 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 135.61 KB

Miło nam poinformować, że artystki współtworzące Slow Painting Studio: dr Aleksandra Ignasiak, prowadząca Pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz mgr Karolina Gębka zostały zaproszone do udziału w międzynarodowym projekcie Future Materials Bank – archiwum materiałów, które wspiera i promuje ekologiczne oraz świadome praktyki artystyczne.

Poprzez gromadzenie informacji i próbek od twórców z całego świata archiwum inspiruje badania i rozpowszechnia wiedzę na temat zrównoważonych materiałów. Future Materials Bank jest częścią Future Materials, hybrydowej platformy należącej do Jan van Eyck Academie w Maastricht w Holandii, która dąży do zdemokratyzowania wiedzy na temat naturalnych i bezpiecznych dla człowieka i środowiska materiałów. Kuratorką projektu jest Pleun van Dijk.

Aleksandra Ignasiak – ur. 1982 roku w Łodzi. Jest malarką, performerką, autorką instalacji stałych i efemerycznych w przestrzeni publicznej. W latach 2001-2007 studiowała malarstwo na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała pod kierunkiem prof. Mikołaja Dawidziuka. W latach 2008-2011 studiowała biżuterię w macierzystej uczelni. W 2018 roku obroniła pracę doktorską „Malarstwo w przestrzeni”, której podsumowaniem była wystawa w Galerii Wschodniej w Łodzi. Prowadzi Pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Sztuk Pięknych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Od 2021 roku jest kuratorką galerii Punkt Odbioru Sztuki przy Poleskim Ośrodku Sztuki. Jest laureatką Artystycznego Stypendium Miasta Łodzi za rok 2013 oraz kilkukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką Kultugranta 2.0, autorką projektu „Odszarzanie miasta” nagradzanego wielokrotnie w kraju i za granicą. Jest finalistką festiwali i konkursów: YICCA, Lumen Festival, Incubarte, Combat Art Prize, Open Space, Flint Public Festival, Social Art Award. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2021 roku prowadzi projekt badawczy „Przepis na kolor”.

Slow Painting Studio zajmuje się wytwarzaniem naturalnych barwników i pigmentów z resztek roślin jadalnych. Od dwóch lat prowadzi badania we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, działa na pograniczu sztuki, kulinariów i designu. Promuje ideę malarstwa efemerycznego, poszukując alternatywy dla trwałych, ale jednocześnie szkodliwych mediów malarskich.

Więcej: futurematerialsbank.com

do góry