Wydarzenia

0
  • miniatura
    Filename: ASPwwwminiLYF.jpg
    Size: 93.45 KB

Ruszył nabór do konkursów wydarzenia Łódź Young Fashion 2022. Panele zgłoszeniowe Złotej Nitki i Fashion Film Festival otwarte są odpowiednio do 30 września i 14 października 2022 r.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Miasto Łódź po raz kolejny organizują Łódź Young Fashion – unikatowe w skali całego kraju wydarzenie, które od lat otwiera przed młodymi projektantami mody drzwi do międzynarodowej kariery. Tegoroczna edycja odbędzie w dniach 24-26 listopada 2022 r. w Łodzi.

Poprzez działania związane z modą i w oparciu o doświadczenia uczelni artystycznej nie tylko kształtujemy i rozwijamy kulturową tożsamość Łodzi, ale przede wszystkim torujemy drogę do świata mody adeptom kierunków związanych z projektowaniem ubioru, designem i sztuką mediów.

Tradycyjnie na Łódź Young Fashion składają się Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka, Międzynarodowy Konkurs Fashion Film Festival oraz Gala Dyplomowa Instytutu Ubioru, a także towarzyszące galom konkursowym wystawy i warsztaty.

Dwie pierwsze propozycje otwarte są na udział szerokiego grona młodych twórców. Serdecznie zapraszamy Was do współtworzenia naszego wydarzenia!

Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka to najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów, który od trzydziestu lat kreuje scenę mody w Polsce.

Nagroda główna: 30 000 zł i statuetka Złota Nitka 2022

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów. 

W konkursie mogą startować wyłącznie osoby fizyczne, które ukończyły 18. rok życia, urodziły się nie wcześniej niż w 1987 roku, (to nie jest to samo?) posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, posiadają obywatelstwo polskie lub Kartę Polaka i są twórcami zgłaszanej kolekcji. Nie dopuszcza się udziału zespołów projektowych.

Do Złotej Nitki można zgłaszać kolekcje, które powstały w latach 2020-2022 i składają się z od 8 do 11 sylwetek (na etapie aplikacji online do I etapu zgłoszenie konkursowe obejmuje m.in. zdjęcia 4 wybranych sylwetek, projekty w formie rysunków bądź zdjęcia pozostałych sylwetek, planszę/książkę inspiracyjną, opis kolekcji, biogram autora).

Szczegółowe warunki przystąpienia do konkursu określa regulamin.

Termin zgłoszeń: 30 września 2022

Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka odbędzie się 26 listopada 2022 r.

Więcej informacji na stronie: 

Międzynarodowy Konkurs Fashion Film Festival skierowany jest do młodych twórców poniżej 35. roku życia, którzy prezentują swoje projekty w formacie filmowym.

Nagroda główna: 5 000 euro

Do udziału w konkursie zapraszamy utalentowanych odważnych twórców związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, prezentujących oryginalne kolekcje i nośne idee im towarzyszące poprzez filmowe formy narracji.

Uczestnikami mogą zostać osoby, urodziły się nie wcześniej niż w 1987 roku, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i są wyłącznymi twórcami kolekcji ubioru, biżuterii lub tkaniny przedstawianych w filmie zgłoszonym do konkursu. Dopuszcza się udział zespołów projektowych.

Do konkursu można zgłaszać filmy modowe prezentujące kolekcję ubioru, tkaniny lub biżuterii, które powstały w latach 2020-2022 i nie są dłuższe niż 30 minut.

Szczegółowe warunki przystąpienia do konkursu określa regulamin.

Termin zgłoszeń: 14 października 2022 r.

Gala finałowa Międzynarodowego Konkursu Fashion Film Festival odbędzie się 25 listopada 2022 r.

Więcej informacji na stronie: 

do góry