Filename: miniaturkaa.jpg

Już 14 maja 2022 r. odbędzie się kolejna odsłona Nocy Muzeów. Wydarzenie jak co roku będzie okazją do spotkania się ze sztuką spod znaku łódzkiej ASP, ale też do samodzielnego wypróbowania się w roli twórcy.

W programie proponowanym przez uczelnię znalazły się między innymi familijne warsztaty artystyczne, których uczestnicy tworzyć będą autorskie serwety inspirowane dziełami znajdującymi się w zbiorach łódzkich muzeów.

Inne z proponowanych zajęć skierowane są na sensoryczne uwrażliwienie uczestników. Zdobyta podczas zajęć wiedza o malarskiej ekspresji w połączeniu z nietypowym narzędziem w postaci dłoni i farb może dać niespotykane rezultaty. Efektem warsztatów będą własnoręcznie zdobione płócienne torby.

W atmosferę nocnego zwiedzania wpisze się natomiast czynna tego dnia do północy Galeria ASP przy ul. Piotrkowskiej 68. Prezentowana tam wystawa „Grafiki IGI” przedstawia prace studentów z siedmiu pracowni graficznych ASP w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM WYDARZENIA

Warsztaty familijne „Muzeum pod talerzem”

Termin: 14 maja 2022, godz. 17.00-21.00
Miejsce: OFF Piotrkowska Center, wejście od strony parkingu przy ul. Sienkiewicza
Prowadzące: studentki III roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - Katsiaryna Romanova, Sandra Cieślińska
Koordynator warsztatów: dr Beata Marcinkowska
Wstęp wolny, bez zapisów

Warsztaty mają na celu uwrażliwienie sensoryczne uczestników. Podczas warsztatów uczestnicy spojrzą świeżym okiem na wielką sztukę oraz zmierzą się z wyzwaniem „schowania jej pod talerzem”. Sednem będzie porzucenie codziennego sposobu widzenia rzeczywistości na rzecz abstrakcyjnego postrzegania form, a następnie przeniesienie tego na obiekt użytkowy pasujący do każdego wnętrza. W trakcie zajęć każdy z uczestników własnoręcznie lub we współpracy z prowadzącym wykona ozdobną serwetę na stół. Inspiracją do projektów będą dzieła sztuki znajdujące się w zbiorach łódzkich muzeów.

Warsztaty familijne„Dotknij farby”

Termin: 14 maja 2022, godz. 17.00-21.00
Prowadzący: Patrycja Müller, Wojciech Kubiak, Sandra Królikowska
Koordynator warsztatów: dr Beata Marcinkowska
Wstęp wolny, bez zapisów

Podczas zajęć poznają oni malarskie środki wyrazu, a ich zadaniem będzie zobrazowanie swoich emocji i utrwalenie ich na płóciennej torbie - tylko za pomocą farby i własnych dłoni, bez użycia dodatkowych narzędzi. Taki rodzaj ekspresji ma pomóc w identyfikowaniu swoich uczuć i odnajdywaniu malarskich sposobów ich wyrażania, skupieniu się na sobie w konkretnym momencie - tu i teraz. Własnoręcznie ozdobione bawełniane i ekologiczne torby staną się własnością uczestników.

Wystawa „Grafiki IGI”

Termin: 14 maja 2022, godz. 18.00-24.00
Miejsce: Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68
Kurator wystawy: dr Damian Idzikowski

Wystawa prezentująca prace studentów z siedmiu pracowni graficznych ASP w Łodzi – zarówno barwne, jak i czarno-białe kompozycje zrealizowane w technikach klasycznych, takich jak drzeworyt, linoryt, sucha igła, mezzotinta, akwatinta, akwaforta, litografia, sitodruk, druk cyfrowy oraz monotypie.