Wydarzenia

  • plakat
    Filename: Łódź-integruje-plakat_internet.jpg
    Size: 481.93 KB
  • miniatura
    Filename: Plener_mini.jpg
    Size: 126.75 KB

Miło nam poinformować, że 11 października 2021 r. rozpoczął się plener dla studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Plener finansowany jest z budżetu Miasta Łodzi jako projekt wspierający integrację studentów obcokrajowców łódzkich uczelni, przybliżający kulturę i tradycje studentów pochodzących z zagranicy, ułatwiający adaptację i asymilację oraz studiowanie w łódzkich uczelniach.

W ciągu dziesięciu dni dwudziestu studentów (piętnastu zagranicznych, w tym uczestnicy programu Erasmus+, oraz pięciu z Polski) odwiedzi ważne łódzkie instytucje kultury, m.in. Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Sztuki ms2, Muzeum Miasta Łodzi, gdzie uczestniczyć będą w wykładach na temat sztuki łódzkiej oraz zapoznają się z historią miasta. Skansen i park przy Białej Fabryce, architektura osiedla Księży Młyn, obiektów pofabrycznych oraz ulicy Piotrkowskiej będą inspiracją do realizacji prac plastycznych, które będzie można oglądać na wystawie przygotowanej przez uczestników pleneru.

Wernisaż wystawy odbędzie się w galerii OdNowa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, II piętro, pawilon E, sala 261) 20 października o godz. 13.00. Wystawa potrwa do 31 października.

Plener realizowany jest w ramach zadania publicznego „Łódź Akademicka przyjazna dla nowych mieszkańców Miasta".

Program pleneru

do góry