Wydarzenia

Poziomy prostokąt o jasnoszarym tle. Na nim, niemal identycznego koloru minimalistyczna, ascetyczna forma. Jest nią górna część koła z wyciętym środkiem, jedynie  na brzegach zarysowana wizualnie ciemną szarością. Gdyby nie subtelnie wprowadzony światłocień zaznaczający pomiędzy nimi wypukłość, moglibyśmy odnieść wrażenie o dwu osobnych okręgach, istniejących niezależnie od siebie
    Filename: miniatura kopia.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 06.jpg
    Filename: 07.jpg

Miło nam poinformować, że 19 sierpnia 2021 r. w Budapeszcie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Liderów Kultury (II International Conference of Cultural Professionals) pt. „Perspektywy rozwoju polsko-węgierskich relacji kulturalnych”. Organizatorem wydarzenia było Budapesztańskie Centrum Kultury (Budapesti Művelődési Központ).

Podczas konferencji dr hab. Andrzej Michalik, prof. uczelni w pierwszej części swojego wystąpienia zaprezentował referat pt. „O sztuce i miejscach. Nierzeczywiste, nieobliczalne, w ciszy zaklęte i obojętne”, a w kolejnych: „O Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi” oraz „O Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych – prowadzący i studenci”. Stronę polską reprezentował również mgr Maksym Ostrowski z prezentacją pt. „Powiększenie, jako technika w kreacji artystycznej”. W miłej, wręcz serdecznej atmosferze odbyły się liczne rozmowy i spotkania z koordynatorami projektów międzynarodowych oraz artystami z Węgier, z Czech i Słowacji.