Inne wystawy

Filename: miniaturka_2.jpg

Galeria Łącznik przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na otwarcie wystawy poświęconej twórczości Włodzimierza Parysa, artysty fotografika, który w latach 1959-73 oraz 1980-84 pracował jako fotograf dokumentujący życie naszej uczelni. Wernisaż odbędzie się 9 kwietnia 2024 r. (wtorek) o godz. 11.00.

Włodzimierz Parys był świadkiem i kronikarzem przemian miejskich i kulturalnych Łodzi na przestrzeni wielu dekad. Jego zamiłowanie do fotografii miejskiej zaowocowało niezwykłym zbiorem zdjęć, które dokumentują codzienne życie miasta oraz jego unikatową architekturę. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną unikalne zdjęcia takich miejsc jak dworzec tramwajów podmiejskich przy ul. Północnej, Stary Rynek czy Plac Kościelny. Fotografie Włodzimierza Parysa oferują niepowtarzalny wgląd w duszę miasta, uchwyconą w chwili ogromnych przemian społecznych i urbanistycznych lat 70.

Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca 2024 r.

Włodzimierz Parys. Fotoreportaż
Galeria Łącznik
Wydział Socjologiczno-Ekonomiczny UŁ
ul. Rewolucji 1905 r. nr 41

Wernisaż wystawy: 9.04.2024 (wtorek), godz. 11.00
Czas trwania wystawy: 9.04.-30.06.2024 r.