Inne wystawy

Filename: WYSATWA ŚCIEG miniatura2.jpg

Wystawa „ŚCIEG” jest podsumowaniem rocznej współpracy Koła Naukowego SPAW należącego do Akademii Sztuki Pięknych w Gdańsku oraz Koła Naukowego Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej PLUMARIUS działającego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wymiana doświadczeń artystycznych stworzyła nierozerwalną więź między tymi dwoma środowiskami reprezentującymi pozornie odległe, a w rzeczywistości jednak niezwykle podobne w traktowaniu materii i formy dziedziny sztuki – rzeźbę i tkaninę. Tytułowe pojęcie ściegu możemy więc interpretować jako metaforyczne zespolenie obu tych grup jedną wspólną nicią.

Kuratorka wystawy: Paulina Stokowska

Koło Naukowe Tkaniny Eksperymentalnej PLUMARIUS

Działalność Koła Naukowego Tkaniny Eksperymentalnej PLUMARIUS działającego przy Instytucie Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz łódzkiej ASP ma na celu zachęcanie studentów do eksploracji nowych możliwości w dziedzinie tkaniny poprzez połączenie tradycyjnych technik rękodzielniczych, takich jak haft ręczny, z nowoczesnymi technologiami – głównie haftem komputerowym. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, koło „Plumarius” stwarza warunki sprzyjające kreatywnemu rozwojowi i poszerzaniu horyzontów artystycznych studentów. Grupa skupia się nie tylko na doskonaleniu technicznych umiejętności, lecz także na eksploracji nowych możliwości wyrazu artystycznego poprzez wykorzystanie tkaniny jako medium do tworzenia nowatorskich projektów.

Opiekun Koła Naukowego: mgr Paulina Sadrak

Koło Naukowe SPAW

Koło Naukowe SPAW działające przy Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku zostało założone w 2013 roku i jest pierwszym w historii tego Wydziału. Powstało z inicjatywy studentów oraz dr hab. Małgorzaty Kręckiej-Rozenkranz, prof. ASP. Koło tworzy przestrzeń dla poszukiwań naukowych studentów w obszarze różnych dziedzin. Jest to również odpowiedź na potrzebę integracji środowiska młodych artystów. Jego interdyscyplinarność przejawia się poprzez realizowanie działań wokół różnych zagadnień badawczych. Poszukiwania te mają charakter kreatywny, a ich efekty są niezwykle nowatorskie. Członkowie koła współtworzą bazę doświadczeń – nie tylko artystycznych, ale też naukowych, organizatorskich oraz społecznych.

Opiekun Koła Naukowego: mgr Paulina Stokowska

Osoby artystyczne:
Adrian Kurzawa, Alicja Tkaczyk, Gabriela Nowak, Gabriela Krok, Filip Kozak, Karol Zagórowski, Karolina Merta, Kamila Kmiecik, Laura Omernik, Loreta Uździło, Marta Bartel, Natalia Adam, Paulina Sadrak, Paweł Kaźmierowski, Paweł Konopski, Zuzanna Formela, Zuzanna Kalisz, Zuzanna Kobiela, Zygmunt Bilski

ŚCIEG
Galeria KMWT w Zbrojowni Sztuki
Targ Węglowy 6, Gdańsk

Wernisaż wystawy: 16.03.2024, godz. 13.00
Czas trwania wystawy: 16.03-16.04.2024 r.

Organizator wystawy: Koło Naukowe SPAW