Inne wystawy

Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg
    Filename: 6.jpg

W 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, udało się przywrócić trwającą od 2006 roku tradycję wrześniowych sympozjów i wystaw studentów i pedagogów naszej uczelni w Urbino.

W 2023 roku, we współpracy z Giuliano Santinim i Międzynarodowym Centrum Sztuki KAUS w Urbino, odbyła się już czternasta wystawa studentów i wykładowców z Pracowni Technik Wklęsłodrukowych w prestiżowym Oratorium Świętego Jana Chrzciciela (Oratorio San Giovanni Battista di Urbino) – miejscu o sześćsetletniej tradycji, odwiedzanym codziennie przez setki odbiorców sztuki z całego świata. Podczas dziewięciodniowego pobytu w Urbino studentki zrealizowały kolekcję prac rysunkowych i malarskich, które zostały zaprezentowane na wystawie. Inspiracją dla nich było renesansowe miasto, spotkani ludzie i barwny pejzaż.

Ważnym elementem Sympozjum były warsztaty rysunkowe prowadzone przez Giuliano Santiniego, których efektem stała się kolekcja plakatów wystawy i okładek planowanych książek artystycznych.

Z kolei 19 września 2023 roku odbyła się przedpremierowa prezentacja prac z udziałem autorów. Uczestniczyli w niej studenci i wykładowcy z włoskich i amerykańskich uczelni oraz mieszkańcy i goście Urbino.

Po powrocie do Łodzi, zgodnie z wieloletnią tradycją, zostanie zrealizowany nakład 10 sztuk książki artystycznej „Flash Drawing Tour Urbino 2023” złożonej z grafik zrealizowanych w technikach wklęsłodrukowych.

Wystawa czynna od 1 do 15 października 2023 roku.

Uczestnicy wystawy:

Studentki: Weronika Bień, Klaudia Galek, Julia Latko, Estera Lipman, Diana Prihodovskaya, Aleksandra Szczęśniak

Nauczyciele akademiccy: dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni, dr Oskar Gorzkiewicz

Kuratorzy wystawy: Giuliano Santini, dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni

Aranżacja wystawy: Francesco Righi, Fernando Rusciadeli