Inne wystawy

Filename: mini.jpg
  • plakat
    Filename: Two Of A Kind_1000.jpg

Wystawa „Two of a Kind”, czynna od 13 października w Galerii Facultad de Artes, to pierwsza z inicjatyw odbywających się w ramach współpracy zawartej pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi a Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Chile (Universidad de Chile, Facultad de Artes).

Wizyta dwóch artystów, nauczycieli Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – dra hab. Artura Chrzanowskiego, prof. uczelni oraz dra hab. Tomasza Matuszaka, prof. uczelni w chilijskiej uczelni stała się pretekstem do zaprezentowania również ich twórczości.

Na wystawie „Two of a Kind” Artur Chrzanowski zaprezentuje projekt „IN THE NET”, na który złożą się fotografia, wideo i rysunki. Z kolei Tomasz Matuszak pokaże trzy prace multimedialne wykorzystujące fotografię, wideo i obiekt.

„Mamy nadzieję, że wystawa spodoba się pedagogom i studentom Universidad de Chile, że pobudzi dyskusję na temat współczesnych metod kreacji i komunikacji w sztuce oraz przyczyni się dalszej współpracy pomiędzy uczelniami” – podkreślają artyści.

Two of a Kind
Galeria w Facultad de Artes
Universidad de Chile (sala Juan Egenau)
Las Encinas 3370, Nunoa, Campus Juan Gomez Millas.

Wernisaż wystawy: 13.10.2023 r., godz. 12.00
Czas trwania wystawy: 13.10.-2.11.2023 r.