Inne wystawy

„Papier, kolor, grafika” to wystawa, w której udział biorą dr Magdalena Kacperska, dr Joanna Paljocha oraz dr hab. Agnieszka Wasiak, prof. uczelni z Instytutu Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz dr Silvio Pozzati, artysta w Włoch.

Po raz pierwszy przestrzeń Muzeum Historii Łasku służyć będzie jako miejsce prezentacji dzieł artystów. Na wystawie będzie można zobaczyć prace wykonane w technikach graficznych, głównie w technice druku wypukłego, oraz takie, których bazę stanowi papier.

„To właśnie papier jest wspólnym mianownikiem, łączącym wszystkich prezentowanych tu artystów: wszyscy czworo tworzą na papierze lub z niego. Kolor natomiast wydaje się najważniejszym aspektem definiującym ich twórczość” - mówi kurator wystawy dr Magdalena Kacperska.

Wystawę można oglądać do 3 listopada 2023 r. w godzinach pracy Muzeum Historii Łasku.

Uczestnicy wystawy:
dr Magdalena Kacperska, dr Joanna Paljocha, dr Silvio Pozzati, dr hab. Agnieszka Wasiak, prof. uczelni

Kuratorzy wystawy: dr Magdalena Kacperska, dr Silvio Pozzati
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr hab. Jakub Balicki prof. uczelni

Papier, kolor, grafika
Muzeum Historii Łasku
Plac 11 listopada 7, Łask

Wernisaż: 11.10.2023, godz. 17.00
Czas trwania wystawy: 11.10-3.11.2023 r.