Inne wystawy

Filename: 6.jpg
    Filename: 7.jpg
    Filename: 8.jpg

We włoskim Urbino w Oratorio San Giovanni Battista (Sala Salimbeni) do 30 września trwa interdyscyplinarna wystawa prac nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W wystawie „Relazioni – tra Łódź e Urbino” (Relacje – pomiędzy Łodzią i Urbino) bierze udział łącznie 18 wykładowców, którzy twórczo odnieśli się do zaproponowanego tematu wystawy. Z jednej strony są nim szeroko rozumiane relacje między różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem i grafiką, grafiką i rzeźbą czy książką artystyczną. Z drugiej – tytułowe relacje pomiędzy Łodzią a Urbino wskazują na nawiązanie do tradycji artystycznej łódzkiej uczelni i ewentualne nawiązania do tradycji Urbino.

Bogactwo technik: od technik grafiki artystycznej, poprzez malarstwo, kolaż – aż po obiekty hybrydowe, łączące rzeźbę i rysunek. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni twórcy, którzy na swojej artystycznej drodze zetknęli się z Urbino i poznali działalność Międzynarodowego Centrum Sztuki KAUS.

Kuratorzy wystawy: Giuliano Santini, dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni

Uczestnicy wystawy:

Na wystawie zaprezentowano także premierowo książkę artystyczną Flash Drawing Tour Urbino 2022”, autorstwa studentów i wykładowców z Pracowni Technik Wklęsłodrukowych. Autorzy publikacji: Kinga Cesarz, Adam Ejsmont, Julia Grygorczyk, Marianna Jankowska, Julia Klimek, Sandra Stojańska-Rekus, Oskar Gorzkiewicz, Alicja Habisiak-Matczak.

Pokazano także egzemplarze książek wydanych w 2018 i 2020 roku:

Flash Drawing Tour 2019. Urbino – Fano – San Leo”, książka artystyczna z oryginalnymi grafikami (nakład 10 szt.), format 35 x 25 cm, KAUS Urbino 2020.
Autorzy publikacji: Małgorzata Bowtruczuk, Natalia Iwanicka, Emilia Karwowska, Sandra Kiepel, Michał Wasiak, Andrei Tsybulski, Oskar Gorzkiewicz, Alicja Habisiak-Matczak

Flash Drawing Tour 2017. Urbino  Fano – Urbania”, książka artystyczna z oryginalnymi grafikami (nakład 10 szt.), fotmat 50 x 35 cm, KAUS Urbino 2018.
Autorzy publikacji: Michał Czuba, Izabela Krześlak, Barbara Majkowska, Magdalena Radziszewska, Aleksandra Zaboklicka, Kamila Zielińska, Alicja Habisiak-Matczak, Oskar Gorzkiewicz

Relazioni – tra Łódź e Urbino
Oratorio San Giovanni Battista (Sala Salimbeni), Urbino

Czas trwania wystawy: 13-30.09.2023 r.