Inne wystawy

Filename: 3.jpg
    Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg

W Tribunal Supremo de Elecciones na Kostaryce zakończyła się indywidualna wystawa dr Justyny Cieślik-Dąbrowskiej.

„Vivir con color” to ekspozycja prezentująca kolekcję wirtualnych obrazów, które powstały podczas badań nad barwą w obszarze malarstwa i druku. Piętnaście prezentowanych prac zrealizowanych w technice digital paintingu pokazało możliwości związane z digitalizacją dzieł sztuki i ich drukiem.

„Podążając za barwą, notując jej wpływ na nasze życie, mam też możliwość eksplorowania świata i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Kolor to aspekt kulturowy. Ciekawi mnie jego odbiór w innej części globu" – tłumaczy artystka.

Współpraca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z Kostaryką rozpoczęła się w 2019 roku. Wówczas to dzięki projektowi „Pesenaje unos dos culturas” nauczyciele akademiccy uczelni wzięli udział w dwóch plenerach – jednym, który odbywał się na Kostaryce, i drugim – w Polsce. W ramach wspomnianej współpracy w maju 2023 roku w uczelni gościła korsykańska artystka Tathyana Augillar Orozco, której wystawę Universos Paralelos” można było oglądać w Galerii Wolna Przestrzeń. Z kolei rok temu Akademię odwiedziła Eda Butista z wystawą „Esencja".

Wystawa „Vivir con Color” odbyła się dzięki nawiązaniu współpracy z Tathyaną Augillar Orozco oraz Katherine Boulak Vargas.

Czas trwania wystawy: 30.06-30.07.2023 r.
Wernisaż wystawy: 30.06.2023 r., godz. 16.00 (GMT-6)