Inne wystawy

Filename: 5.jpg
    Filename: 6.jpg
    Filename: 7.jpg

Jednym z wydarzeń towarzyszących ekspozycji „Ośrodek Kondensacji Formy. Stefan Krygier" będzie pokaz prac studentek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi nagrodzonych przez Muzeum Sztuki w Łodzi podczas 40. konkursu im. Władysława Strzemińskiego. Realizacje zostaną zaprezentowane w przestrzeniach centrum kultury CREA Cantieri del Contemporaneo na wyspie Giudecca w Wenecji.

Zwycięskie prace wybrane zostały przez Dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi, Pana Andrzeja Biernackiego. Wśród laureatek znalazły się:

Emilia Bereza, "Struktury mroku"
kierunek: tkanina i stylizacja wnętrz (studia stacjonarne / I stopień / II rok)
Praca powstała w Instytucie Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz, w Pracowni Tkaniny Unikatowej pod kierunkiem dr hab. Izabeli Wyrwy, prof. uczelni

Klaudia Pieniak, "Splot"
kierunek: grafika (studia stacjonarne / jednolite magisterskie / IV rok)
Praca powstała w Instytucie Nowych Mediów w Pracowni Obrazu Cyfrowego pod kierunkiem dra Krzysztofa Guzka.

Aleksandra Śocko, "Mapy"
kierunek; malarstwo (studia stacjonarne / jednolite magisterskie / IV rok)
Praca powstała w Instytucie Malarstwa i Rysunku w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem dr Aleksandry Ignasiak.

Weronika Tomaszewska, „Dywan Alternatywny - sztuka eksperymentu, metawers, instalacja”
kierunek: tkanina i stylizacja wnętrz (studia stacjonarne / I stopień / III rok)
Praca powstała w Instytucie Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz, w Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem dr Izabeli Walczak.

Katarzyna Zaremba, "Po prostu nie patrz przez okno"
kierunek: malarstwo (studia stacjonarne / jednolite magisterskie / IV rok)
Praca powstała w Instytucie Malarstwa i Rysunku w Pracowni Obrazu pod kierunkiem dr hab. Aleksandry Gieragi, prof. uczelni.

Ośrodek Kondensacji Formy Stefana Krygiera to jubileuszowa, zorganizowana w 100-lecie urodzin artysty wystawa malarstwa, obiektów przestrzennych i projektów architektonicznych Stefana Krygiera (1923-1997), towarzysząca Biennale Architektury w Wenecji.

Pokaz prac laureatek 40. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego - Sztuki Piękne
CREA Cantieri del Contemporaneo - Giudecca / Wenecja / Vaporetto Redentore

Wernisaż wystawy: 12.07.2023 r., godz. 20:00
Czas trwania wystawy: 12-30.07.2023 r.