Inne wystawy

Filename: miniatura supernatural.png
  • plakat
    Filename: plakat 1000 sn.jpg

Piętnastą edycję Międzynarodowego Pleneru Form z Wikliny i Land Artu zainaugurowało otwarcie wystawy dr Izabeli Walczak, współprowadzącej Pracownię Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu w Instytucie Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ekspozycję „Supernatural / Lęgowisko” można jeszcze do 19 lipca br. oglądać w Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej 2a.

„W pracach poszukuję związków oraz zależności pomiędzy naturą, przyrodą a człowiekiem. Zadaję sobie pytanie – na czym polega koegzystencja człowieka z naturą. Organiczny minimalizm połączony z maksymalizmem multiplikowanych struktur i faktur to istotny element mojej twórczości. Interpretuję postrzegany świat, atmosferę i klimat flory i fauny. Złożoność pojęcia natury, w której siły witalne, niezależne od ręki człowieka, tworzą otaczający nas świat to dla mnie wyzwanie do zilustrowania”.

Izabela Walczak

„Słowo «medytacja» jest kluczem dla wszystkich założeń i artystycznych wyborów Izabeli Walczak. Wszystkie one bowiem tworzą autorską interpretację świata dla [...] koegzystencji człowieka z naturą. Z przesłaniem, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero wtedy, gdy po wysiłku stworzenia wizualna rzeczywistość pozwala na czerpanie z niej radości i siły. Tej siły tajemnej, którą zyskujemy z medytacji [...].”.

prof. dr hab. Andrzej Banachowicz

Kurator wystawy: Agnieszka Kowalska-Owczarek

Izabela Walczak – artystka ukończyła studia na Wydziale Tkaniny i UbioruAkademii Sztuk Pięknych w Łodzi, uzyskując w 2006 roku dyplom w Pracowni Dywanu i Gobelinu. W 2021 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Obecnie prowadzi Pracownię Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu w macierzystej uczelni. Uczestniczka ponad 40 wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureatka międzynarodowych plenerów Przestrzenne Formy z Wikliny, nagrodzona w konkursie im. Profesora Stanisława Trzeszczkowskiego, ZPAP Warszawa, laureatka Grand Prix 11. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” 2022.