Inne wystawy

Od 15 czerwca do 12 sierpnia 2023 r. trwa wystawa „12x12x12+Nature”, odbywająca się w ramach Nature Art Cube Exhibition of Geumgang Nature Art Biennale 2023 w Korei Południowej, na której swoje prace prezentują studenci i nauczyciele akademiccy Pracowni Obrazu Instytutu Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Ideą ekspozycji było zachęcenie artystów do stworzenia autorskiej wypowiedzi na temat szeroko pojętej natury, zaś narzuconym formatem był sześcian o boku 12 cm.

Studenci zaproszeni do projektu przez dr hab. Aleksandrę Gieragę, prof. uczelni wykazali się niezwykłą otwartością i pomysłowością, co zaowocowało powstaniem kilkunastu różnych „sześcianów”, które połączył temat natury. Dodatkową wartością projektu okazała się integracja całego zespołu młodych twórców, którzy wspólnie spędzili czas, realizując zdjęcia oraz przygotowując stworzone obiekty do wysyłki na wystawę.

Prace po wystawie pozostaną w kolekcji Geumgang Nature Art Biennale.

Uczestnicy wystawy:

Pedagodzy: dr hab. Aleksandra Gieraga, prof. uczelni, mgr Katarzyna Gołębiowska, asyst.

Studenci: Jakub Kopacz, Martyna Tomczak, Liliana Sarnecka, Paulina Jóźwiak, Julia Urbańska, Liwia Wilczewska, Klaudia Borzęcka, Kamil Odroń, Piotr Piwowarski, Katarzyna Zaremba, Aleksandra Kmita, Adrianna Urbańska, Alicja Banasik, Marta Maciejewska

Autorzy zdjęć: Marta Maciejewska, Jakub Kopacz, mgr Katarzyna Gołębiowska

Czas trwania wystawy: 15.06-15.08.2023 r.

Miejsce: Geumgang Nature Art Center, Gongju City, Korea Południowa

Organizator: Korean Nature Artists’ Association-YATOO

Więcej informacji na stronie: