Inne wystawy

Filename: miniatura.png

Dom Literatury w Łodzi już 16 czerwca br. zaprezentuje wystawę prac studentów Pracowni Fotografii Reklamowej Instytutu Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którą kieruje dr hab. Marek Herbik, prof. uczelni.

Pracownia została stworzona w celu rozwinięcia umiejętności samodzielnego działania studentów w dynamicznym świecie sztuki współczesnej. Skupiamy się na fascynującym dialogu pomiędzy indywidualnym stylem twórczym a bogatą tradycją fotograficzną. Nasi studenci w swojej pracy artystycznej odnoszą się zarówno do osobistych doświadczeń, jak i zjawisk zachodzących we współczesnym świecie, interpretując je za pomocą mocy fotografii.

W Pracowni Fotografii Reklamowej dążymy do przekraczania tradycyjnych granic medium fotograficznego, dając swobodę eksploracji różnych form i technik. Nowe spojrzenie na sztukę obrazowania łączy się z zaangażowaniem, eksperymentowaniem i rozwijaniem własnej kreatywności. Otwartość w realizacji tematów pozwala na tworzenie dzieł, które nie tylko odzwierciedlają, ale również przenikają nowoczesne spojrzenie na sztukę obrazowania. Dzięki temu tematy i ćwiczenia prowokują do dogłębnej i krytycznej analizy rzeczywistości, a następnie prowadzą do kreatywnego przetworzenia tych obserwacji w procesie konceptualizacji i tworzenia wizualnych narracji.

dr hab. Marek Herbik, prof. uczelni

Wystawę będzie można oglądać do 25 lipca br.

Uczestnicy wystawy

Dom Literatury w Łodzi
ul. F. Roosevelta 17

Wernisaż: 16.06.2023 r., godz. 16.00
Czas trwania wystawy: 16.06-25.07.2023 r.