Inne wystawy

Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg
    Filename: 6.jpg

Wystawa „Fale nieskończoności”,  którą od 5 maja 2023 r. będzie można oglądać w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim, przybliży twórczość Andrzeja Michalika - artysty zajmującego się rysunkiem, grafiką, tworzącego obiekty i instalacje; nauczyciela akademickiego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prowadzącego Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych na Wydziale Sztuk Pięknych.

„Stajemy bezradni wobec ogromu skali świata i otchłani kosmosu. Ciężko nam pojąć, wyobrazić sobie cokolwiek bez początku i końca. To ponad ludzką miarę...

W prezentowanych na wystawie pracach można dostrzec motyw fali w rytmicznych, cyklicznych powtórzeniach. Fale są przecież nośnikiem nieustannie krążącej energii w czasie i przestrzeni, właśnie bez początku i bez końca. Z tego powodu fale stały się dla mnie inspiracją do stworzenia kompozycji w rozmaitych formach i barwach”.

Andrzej Michalik

Wernisaż odbędzie się 5 maja 2023 o godz. 18.00.

Ekspozycja jest realizowana w ramach zadania horyzontalnego.

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr Maciej Bohdanowicz (fot. Dorota Bulińska)

Andrzej Michalik – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w macierzystej uczelni, gdzie prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych na Wydziale Sztuk Pięknych. Jako twórca zajmuje się rysunkiem, grafiką, tworzy też barwne kompozycje, obiekty i instalacje. Jego wystawom towarzyszy niekiedy performens. Od wielu lat inspiracją i tematem jego prac jest dość swobodnie interpretowany i pojmowany pejzaż Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – przestrzeń, gdzie mieszka i tworzy. W twórczości odwołuje się do tematu poszukiwania miejsca człowieka w naturalnych cyklach przemian w przyrodzie, obserwuje zmiany zachodzące w środowisku epoki antropocenu. Rysunki, obiekty artystyczne, artefakty, stworzone niejednokrotnie z zebranych i pozyskanych w najbliższej okolicy materiałów, są owocem jego wewnętrznego dialogu z naturą. Opowiadają legendę stworzoną we własnej wyobraźni. Ostatnio inspiracje jego twórczości ewoluowały w kierunku nieustannie krążącej we wszechświecie energii, której nośnikiem są fale. Stały się one motywem do tworzenia wielobarwnych, różnorodnych kompozycji. Prace artysty prezentowane były na wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w kraju i zagranicą. Znajdują się także w kolekcjach instytucjonalnych i prywatnych.

Fale nieskończoności
Mediateka
ul. 3 Maja 57, Grodzisk Mazowiecki
Wernisaż wystawy: 5.05.2023 r., godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 5-28.05.2023 r.