Inne wystawy

0
  • miniatura
    Filename: aminiatura.jpg
    Size: 160.88 KB

Już 28 lutego 2023 r. w Akademickim Centrum Designu w Łodzi o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „ARCHITEKskóra, w której żyję". Ekspozycja jest częścią kolejnej, czwartej już edycji Akademii Mistrzów, odbywającej się pod hasłem „Konstrukcje, technologie i materiałoznawstwo jako element procesu” w ramach rocznego cyklu „Design w procesie”.

Tego samego dnia o godz. 18.30 odbędzie się oprowadzanie po wystawie z uczestnikami ekspozycji. W wydarzeniu wezmą udział artyści i projektanci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz niezależni twórcy designu i sztuki.

Artyści i projektanci ekspozycji "ARCHITEKskóra, w której żyję" zachwycają się sposobem poznawania natury, ale i nowej rzeczywistości miasta, za pośrednictwem sensualnego wrażenia odbieranego poprzez skórę. Jej struktura i funkcje są definiowane przez architektów jako pewna błona, a dosłownie naturalny wzór nowego materiału, którym można pokryć architekturę albo ją wypełnić. W zależności od celu projektu lub dzieła sztuki „skóra” może przybierać różnorodną oryginalną formę. Nieodzowną częścią procesu artystycznego i projektowego stają się eksperymenty z różnymi materiałami i metodami projektowymi zaczerpniętymi z biologii i systemów przyrodniczych.

Magdalena Komborska

Uczestnicy wystawy:

Renata Bonter-Jędrzejewska, Hubert Bujak, Edyta Cieloch, Bogusław Deptuła, Zuzanna Dolega, Sławomir Fijałkowski, Tomasz Frasoński, Piotr Jędrzejewski, Paweł Kaźmierowski, Malwina Konopacka, Norbert Kotwicki, Julia Kurek, Agnieszka Kurkowska, Kamil Kuskowski, Beata Marcinkowska, Patrycja Ochman-Tarka, Maciej Olekszy, Michał Pecko, Michał Radczyc, Weronika Siupka, Monika Starowicz, Izabela Stronias, Alicja Tkaczyk, „Unbuilt Office” Agata Ruchlewicz-Dzianach & Veronica Gallego Sotelo, Agata Zbylut, Karolina Zimnicka, Małgorzata Wielek, Ania Wróblewska

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: Maciej Ojrzanowski
Kuratorka wystawy: Magdalena Komborska

Więcej informacji na stronie: acdesign.com.pl

ARCHITEKskóra, w której żyję
Akademickie Centrum Designu w Łodzi
ul. Księży Młyn 13/15
(wejście od ul. Księży Młyn)

Wernisaż: 28.02.2023, godz. 18.00
Oprowadzanie po wystawie: 28.02.2023, godz. 18.30
Wystawa czynna w dniach: 28.02-20.04.2023 r.

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!

do góry