Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi dr Przemysław Wachowski oraz Dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi Maciej Trzebeński mają zaszczyt zaprosić na wystawę najlepszych dyplomów ASP w Łodzi „Prime Time 2022”.

Wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 3 marca 2023 roku (piątek) o godz. 18.00 w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3).

Ekspozycja zaprezentuje prace najlepiej zapowiadających się młodych twórców, przedstawicieli sztuki i designu spod znaku łódzkiej ASP. Obejrzymy m.in. prace malarskie, multimedialne, grafikę artystyczną i projektową, biżuterię, ubiór i obuwie, a także realizacje z zakresu wzornictwa przemysłowego czy architektury wnętrz. Łącznie na wystawie zaprezentowanych będzie 14 najlepszych dyplomów licencjackich oraz 22 dyplomy magisterskie minionego roku akademickiego z Wydziału Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuk Projektowych.

Zachęcamy również do udziału w odbywającym się podczas wernisażu głosowaniu na laureata „Nagrody publiczności”. Będzie to znakomitą okazją do skonfrontowania własnej oceny prac młodych artystów z wyborem profesjonalnego jury. Laureata ogłosimy 6 marca 2023 (poniedziałek) na stronie internetowej uczelni oraz w mediach społecznościowych.

Wystawa będzie czynna w dniach 3-17 marca 2023 r. (pn.-pt, godz. 16.00-19.00).

Kuratorzy wystawy: dr hab. Maciej Rawluk, prof. uczelni, dr Małgorzata Górska-Ogórek

Koordynatorzy wydziałowi konkursu:

Prime Time 2022 – najlepsze dyplomy licencjackie: mgr Katarzyna Gołębiowska, mgr Kamil Wesołowski
Prime Time 2022 – najlepsze dyplomy magisterskie: dr Aleksandra Hoffer, dr Izabela Jurczyk

Autorka identyfikacji wizualnej wystawy: Martyna Wojdat

Prime Time 2022
Fabryka Sztuki w Łodzi
ul. Tymienieckiego 3

Wernisaż wystawy: 3.03.2023, godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 3-17.03.2023 (pn.-pt, godz. 16.00-19.00)

Konkurs i wieńcząca go wystawa Prime Time to jedna z najważniejszych inicjatyw Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wydarzenie umożliwia dyplomantom rywalizację o nagrody i wyróżnienia, ale też przygotowuje ich do roli profesjonalnych twórców. Prime Time tworzy również niezwykłą przestrzeń wymiany doświadczeń i idei. Jest miejscem spotkania, źródłem inspiracji i międzypokoleniowego dialogu pomiędzy studentami i absolwentami uczelni a jej pedagogami oraz artystami i designerami zasiadającymi w jury.

Ogranizator

logosy tvp lodz czerwone 5cd9f

Partnerzy:

logosy fabryka sztuki ec6fclogosy tvp lodz czerwone 5cd9flogosy wyborcza stare 92032logosy opg property prof ac2aflogosy tubadzin 6cb62

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez:

logosy tvp lodz czerwone 5cd9flogosy wyborcza stare 92032logosy marszalek lodz schreiber 0324blogosy kalejdoskop 2f965

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez:

logosy tvp lodz czerwone 5cd9flogosy kalejdoskop 2f965