Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat www.jpg

W dniu 14 października 2022 r. w Galerii Biblio Art. w Bibliotece Politechniki Łódzkiej odbędzie się finisaż wystawy „RE:Generacja Z”. Ekspozycja prezentuje prace studentów II roku (4 semestr) z Pracowni Projektowania Uniwersalnego kierunku architektura wnętrz, prowadzonej przez dr hab. inż. arch. Rafała Szrajbera.

„RE:Generacja Z” to wystawa podsumowująca zadanie projektowe, które prezentuje spojrzenie młodych projektantów (studentów) z pokolenia Z na kształtowanie relacji otoczenia z wymaganiami środowiskowymi i potrzebami człowieka, rozwijania i kultywowania swojej pasji oraz roli zwierzęcia w codziennym życiu.

Celem projektu jest wykorzystanie design thinking w projektowaniu jutra, z uwzględnieniem przyjętych założeń definiujących przestrzeń – Senior, Pasja, Zwierzę. To powiązanie obszarów projektowania dla dojrzałego człowieka, towarzyszącego mu zwierzęcia (psa, kota) z uwzględnieniem ich wzajemnej relacji oraz pasji seniora, która znajduje swoje odzwierciedlenie w otaczającej go przestrzeni mieszkania. Projekt jest próbą nakłonienia młodych projektantów z pokolenia Z do spojrzenia w przyszłość przez pryzmat potrzeb osób starszych, ich roli i miejsca w społeczeństwie i transponowaniu tego spojrzenia w przyszłość poprzez postawienie siebie w miejscu seniora przy uwzględnieniu określonych wytycznych, wybiegając w niedaleką przyszłość technologiczną.

Prace tworzące ekspozycję „RE:Generacja Z” prezentowane były na wystawie „Mieszkanie na nowe czasy” (selekcja: Łódź Design Festival), podczas Łódź Design Festival RE:GENERACJA 12-22.05.2022.

Studenci biorący udział w wystawie:

Burski Michał, Dobrowolska Alicja, Druszcz Anna, Jabrzyk Magdalena, Karwowska Marta, Kowalczyk Karolina, Krasińska Gabriela, Łuczak Ariel, Seroczyńska Natalia, Skwarna Patrycja, Toruch Weronika, Winiarczyk Klaudia, Wójcik Natalia.

Kurator wystawy: dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber

Projekt plakatu: dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber

„Re:Generacja Z”

Biblio Art | Biblioteka Politechniki Łódzkiej