Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

W dniach 30 września – 16 października 2022 r. Galeria Wozownia 11 w Łodzi (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 11) gościć będzie wystawę dra hab. inż. arch. Bartosza Hungera, prof. uczelni „Między tradycją a nowoczesnością – mój Uniejów”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 września o godz. 17.00.

Wystawa przedstawia wybór prac architektonicznych – koncepcje, projekty, realizacje, będących efektem działalności twórczej Bartosza Hungera dla gminy Uniejów w latach 2006–2022. Początkiem współpracy projektowej z władzami Uniejowa była idea powstania Domu Pracy Twórczej dla Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w budynku po byłym kinie, w bezpośrednim sąsiedztwie uniejowskiego zamku. Skuteczna realizacja pomysłu stała się punktem odniesienia dla kolejnych inicjatyw projektowych, przy których głównym wyzwaniem było znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy historycznym kontekstem miejsca, wymogami teraźniejszości, a przede wszystkim pomysłami na dalszy rozwój Uniejowa i okolic.

Kurator wystawy: dr hab. Aneta Pawłowska, prof. uczelni (Katedra Historii Malarstwa i Rzeźby, Wydział Filozoficzno-Historyczny, Uniwersytet Łódzki)

Projekt plakatu: dr hab. inż. arch. Bartosz Hunger, prof. uczelni

„Między tradycją a nowoczesnością – mój Uniejów”
Galeria Wozownia 11