Inne wystawy

2
 • miniatura
  Filename: miniaturka.jpg
  Size: 78.71 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 552.37 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 620.46 KB
 • 03.jpg
  Filename: 03.jpg
  Size: 577.63 KB
 • 04.jpg
  Filename: 04.jpg
  Size: 636.53 KB

Nowe zjawisko artystyczne – fotografia w świecie gier wideo – stało się impulsem do realizacji przez dra hab. inż. arch. Rafała Szrajbera, prof. uczelni artystyczno-technologicznego projektu „PHOTOmodeBOOK”, prezentującego gry wideo jako przestrzeń kreacji sztuki. Efekty będzie można podziwiać już w najbliższy weekend w łódzkiej Atlas Arenie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Wystawa „PHOTOmodeBOOK” zaprezentuje fotografie wykonane przez Rafała Szrajbera, powstałe w światach wybranych gier wideo. Na wystawie obejrzeć będzie można ponad sto fotograficznych ujęć przedstawionych w formie cyfrowej, które uchwycone zostały podczas przez pełnych emocji przygód towarzyszących rozgrywce w The Last of UsPart I i The Last of Us Part II. Zaprezentowane zostaną także wybrane prace w formie odbitek. Zdjęcia z wcześniej prezentowanych gier uzupełnią wystawę, ukazując szerokie spektrum gier, które stały się przestrzenią fotograficznej kreacji.

„Gra wideo posiada niebywały rekurencyjny charakter twórczy, będąc zarazem dziełem, jak i przestrzenią kreacji nowych dzieł. Projekt jest więc hołdem i podziękowaniem dla wszystkich deweloperów, którzy udostępnili swoje światy poza rozgrywką i pozwolili graczom nie tylko przeżywać w nich przygody, ale też kreować własną twórczość, rozwijać wrażliwość i ciekawość” - tłumaczy Rafał Szrajber.

Kurator wystawy: dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber, prof. uczelni

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber, prof. uczelni

PHOTOmodeBOOK Rafał Szrajber in-game photography vol. 1-9
Atlas Arena | 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
aleja ks. bp. Władysława Bandurskiego 7
Czas trwania wystawy: 24-25 września 2022 r.
wydarzenie biletowane

do góry