Inne wystawy

Filename: PURO_mini.jpg

Instytut Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz PURO Hotels zapraszają do obejrzenia cyklu wystaw „The Residence” prezentowanych w przestrzeniach hotelu PURO w Łodzi przy ul. Ogrodowej 16. Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, obiekty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Szóstą odsłoną projektu jest wystawa Karoliny Pieniążek, absolwentki studiów licencjackich na kierunku projektowanie ubioru, która prezentuje trzy sylwetki z kolekcji „Hipnagogi Hipnopompi”.

Czas trwania wystawy: 14-28 września 2022 r.

Kolekcja przedstawia relacje pomiędzy fabułą senną a dziecięcym i jednocześnie surrealistycznym sposobem widzenia świata. Każda z sylwetek odnosi się do oddzielnej historii zaczerpniętej ze wspomnień lat dziecięcych autorki. Jest to sentymentalna podróż przedstawiona w konwencji onirycznej. Autorskie rysunki i wierszyki z dzieciństwa odgrywają tu kluczową rolę są inspiracją dla kolekcji.

Kurator wystawy: dr Michał Szulc
Partner główny wystawy: PURO Hotels