Inne wystawy

Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg

Instytut Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz PURO Hotels zapraszają do obejrzenia cyklu wystaw „The Residence” prezentowanych w przestrzeniach hotelu PURO w Łodzi przy ul. Ogrodowej 16. Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, obiekty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Czwartą odsłoną projektu jest wystawa Aleksandry Jakubczyk, absolwentki studiów licencjackich na kierunku projektowanie ubioru, która prezentuje trzy sylwetki z kolekcji „Przerysowanie”.

Czas trwania wystawy: 17-31 sierpnia 2022 r.

Projekty Aleksandry Jakubczyk to swobodna autoekspresja. Tytułowe „przerysowanie” realizuje się na kilka sposobów – m.in. poprzez świadome przeskalowanie niektórych elementów ubioru, ale też poprzez użycie w projekcie ekspresyjnych splątanych linii nawiązujących do dziecięcych bazgrołów. "Moja kolekcja to zabawa formą. Zależało mi, żeby każda sylwetka stanowiła zaproszenie do gry z odbiorcą” – tłumaczy Aleksandra Jakubczyk. Prawie cała kolekcja została wykonana z surowców z odzysku.

Kurator wystawy: dr Michał Szulc

Partner główny wystawy: PURO Hotels