Inne wystawy

2

Zapraszamy do obejrzenia wystawy dra hab. Andrzeja Michalika, prof. uczelni pt.: „Bezmiar nieskończoności”, która prezentowana jest w salach Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła w Zbąszyniu (Rynek 8).

Wernisaż wystawy odbył się w dniu 27 lipca 2022 r. podczas trwania Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Experyment” przebiegających pod hasłem BEZKRES.

Wystawa jest otwarta do 9 września 2022 r.
Ekspozycja została zrealizowana w ramach zadania horyzontalnego.

„Bezmiar nieskończoności” 

Stajemy bezradni wobec ogromu skali świata i otchłani kosmosu. Ciężko nam pojąć, wyobrazić sobie cokolwiek bez początku i końca. To ponad ludzką miarę...
W wielu prezentowanych pracach można dostrzec motyw fali w rytmicznych, cyklicznych powtórzeniach. Fale są przecież nośnikiem nieustannie krążącej energii w czasie i przestrzeni, właśnie bez początku i bez końca.

Andrzej Michalik

Andrzej Michalik jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych w Instytucie Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, tworzy obiekty i instalacje. Ekspozycjom towarzyszy niekiedy performens.

do góry