Inne wystawy

2
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 129.01 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 166.63 KB
 • 03.jpg
  Filename: 03.jpg
  Size: 169.82 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 53.35 KB

Instytut Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz PURO Hotels zapraszają do obejrzenia cyklu wystaw „The Residence” prezentowanych w przestrzeniach hotelu PURO w Łodzi przy ul. Ogrodowej 16. Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, obiekty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Trzecią odsłoną projektu jest wystawa Katarzyny Jadczak, absolwentki studiów licencjackich na kierunku projektowanie ubioru, która prezentuje trzy sylwetki z kolekcji „Ceremonia”.

Czas trwania wystawy: 03.08–17.08.2022 r.

Ceremonia to kolekcja o podróży w głąb ludzkiej psychiki i o zachodzących w niej zmianach. O dorastaniu. Jest zapisem zarówno kończącego się etapu w życiu bohaterki, jak i rozpoczęcia nowego. Główną inspiracją wizualną była twórczość Zofii Stryjeńskiej, a zwłaszcza przedstawienia   portretowanych przez nią osób. Momentem z biografii artystki, który bezpośrednio zainspirował kolekcję, był okres jej rocznej nauki w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, gdzie mogła studiować wyłącznie jako mężczyzna. Przybieranie tożsamości brata, Tadeusza Grzymały Lubańskiego, sytuacja skrywania pod męskim przebraniem kobiecej wrażliwości to jeden z wiodących motywów wizualnych obecnych w „Ceremonii”.

Kurator wystawy: dr Michał Szulc
Partner główny wystawy: PURO Hotels

do góry