Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg

Instytut Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz PURO Hotels zapraszają do obejrzenia cyklu wystaw „The Residence” prezentowanych w przestrzeniach hotelu PURO w Łodzi przy ul. Ogrodowej 16. Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, obiekty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Pierwszą odsłoną projektu jest wystawa Rafała Klaczy, studenta kierunku projektowanie ubioru, który prezentuje trzy sylwetki z kolekcji „Underwater Riots”.

Czas trwania wystawy: 29.06 – 13.07.2022 r.

Inspiracją do stworzenia kolekcji jest podwodny świat, przepełniony różnorodnością barw, struktur, form i organizmów. Narracja procesu projektowego skupia się na niszczącej ingerencji człowieka w naturę. „Każdego roku zaśmiecamy oceany ponad ośmioma milionami ton plastiku, rybołówstwo niesie za sobą katastrofalne zmiany, wpływające na cały ekosystem, katastrofy tankowców to niewybaczalny zamach na życie niezliczonych ilości organizmów” – mówi Rafał Klacza, autor kolekcji.

Do wykonanych ręcznie struktur przeplatanych fragmentów tkanin, autorskich nadruków i ręcznie farbowanych sztucznych futer Klacza dodaje inspiracje subkulturą punku. Kolekcja „Underwater Riots” jest autorskim manifestem wskazującym na wzrastającą potrzebę skupienia na ochronie środowiska naturalnego.

Kurator wystawy: dr Michał Szulc
Partner główny wystawy: PURO Hotels