Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg

„Daleka droga do domu” to przestrzeń, na której spotykają się dwie wielopłaszczyznowe narracje, pozornie na wskroś osobiste, jednakże odnoszące się do uniwersalnych przeżyć i doświadczeń odbiorcy. Stanowią świadectwo przeszłości mającej wpływ na to, co jest, i na to, co nadejdzie. Są swoistym zapisem procesów przejścia, emocji i doświadczeń, meandrują między tęsknotą, nadzieją i szczęściem, aby po chwili zboczyć z kursu w stronę smutku, złości i traumy.

Wystawa „Daleka droga do domu” przedstawia części praktyczne magisterskich prac dyplomowych Wojciecha Kamerysa i Jana Kazimierza Barnasia, zrealizowanych w Instytucie Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - w Pracowni Obrazowania Fotograficznego pod kierunkiem prof. Marka Domańskiego oraz w Pracowni Multimediów pod kierunkiem dr. hab. Łukasza Ogórka.

Fabryka Sztuki w Łodzi
ul. Tymienieckiego 3
Wernisaż: 30 czerwca 2022 r., godz. 19.00
Wystawa czynna do 5 lipca 2022 r.

Wojciech Kamerys – absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności fotografia i multimedia. Obecnie dyplomant kierunku fotografia i multimedia na studiach drugiego stopnia. Działalność twórcza zakorzeniona głównie w mediach fotografii i filmu. Członek międzynarodowej platformy zrzeszającej fotografów Futures Photography. Współtwórca kolektywu wizualnego oraz niezależnej wytwórni filmowej Brave Boy Studio. Uczestnik wielu wystaw w Polsce i za granicą.

Jan Kazimierz Barnaś – ur. 12 września 1991 r. w Sandomierzu; obecnie na stałe związany z Łodzią. Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności fotografia i multimedia. Obecnie dyplomant kierunku fotografia i multimedia na studiach drugiego stopnia. Członek międzynarodowej platformy zrzeszającej fotografów Futures Photography. Współtwórca kolektywu wizualnego oraz niezależnej wytwórni filmowej Brave Boy Studio. W swoich pracach często podejmuje tematykę destrukcji obrazu, jego głównym zainteresowaniem jest film i sztuka wideo. Jako reżyser na swoim koncie ma kilkanaście etiud, videoartów, animacji, teledysków i filmów fabularnych.

Brave Boy Studio to kolektyw wizualny oraz niezależna wytwórnia filmowa założona w 2019 roku w Łodzi przez Wojciecha Kamerysa i Jana Kazimierza Barnasia. Kolektyw BBS zajmuje się tradycyjną fotografią analogową oraz kompleksową produkcją filmową – od etapu scenariusza po postprodukcję. Na swoim koncie ma współpracę z artystami i wytwórniami m.in. z Francji, Czech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Bośni, Kazachstanu, Estonii i Rosji.