Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Zapraszamy do oglądania wystawy malarstwa i rysunku prof. Gabriela Kołata pt.: „PASSja”, która prezentowana będzie w Galerii Biblio-Art (Biblioteka Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 223) w dniach od 24 maja do 6 czerwca 2022.

Gabriel Kołat - ur. w Łodzi w 1957 r. Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi uzyskał w 1984 roku. Od 1988 roku pracuje w macierzystej uczelni, początkowo w Pracowni Malarstwa jako asystent prof. Mariana Kępińskiego w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby, a od 2008 roku prowadzi Pracownię Ilustracji i Komiksu, Preprodukcji Gier i Filmów na Wydziale Sztuk Pięknych (wcześniej: Wydziale Grafiki i Malarstwa). Od 2010 r. jest również profesorem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska, gdzie kieruje Pracownią Malarstwa i Rysunku oraz Pracownią Elementów Grafiki Projektowej – Techniki Prezentacyjne. W 2014 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem graficznym i komponowaniem muzyki. Jest uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.