Inne wystawy

Filename: Wielowarstwy-3.0-plakat mały.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

19 maja 2022 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Chimera | Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (ul. Wólczańska 33) na wernisaż wystawy „Wielowarstwy”. Wydarzenie to zarazem wystawa grupy młodych artystów i artystek studiujących w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na specjalizacji projekty wizualne oraz ich debiut w roli kuratora.

Wystawie towarzyszyć będą:

22.05.2022 (niedz.), godz. 14.00 – oprowadzanie po wystawie, wstęp wolny

23.05.2022 (pon.), godz. 10.30 – warsztat dla dzieci – grupa zorganizowana

26.05.2022 (czw.), godz. 13.00 – spotkanie dla publiczności z niepełnosprawnościami – grupa zorganizowana

Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja 2022 r.

Tytułowe "wielowarstwy" odnoszą się do różnych aspektów prezentowanych prac, koncepcji ich zaprezentowania oraz do samej idei tworzenia kolektywnej wystawy.
Wybór nie był podyktowany techniką bądź tematyką. Głównym celem było znalezienie takiej wypowiedzi artystycznej, wykonanej uprzednio lub specjalnie na potrzeby wystawy, która stanowiłaby własny, odmienny i ważny głos autorów i autorek. Następnie wkomponowanie tak wybranych prac w integralną, zbiorową całość aranżacji przestrzeni wystawienniczej, bez zatracenia indywidualnego charakteru dzieł. Każda praca odwzorowuje indywidualne spojrzenie na rzeczywistość, prezentuje odmienną historię. Czasem porusza codzienne, banalne problemy, a czasem odwołuje się do szczególnych i unikatowych doświadczeń, prywatnych mitów i systemu symboli twórczyni lub twórcy.

Ważnym celem studentów i studentek było również przygotowanie wystawy dla zróżnicowanej publiczności. W czasie jej trwania planowane są spotkania mające na celu pogłębienie kontaktu z odbiorczyniami i odbiorcami: oprowadzania dla osób dorosłych oraz warsztaty dla dzieci. Wystawa jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do każdej pracy została wykonana samodzielnie przez studentów i studentki tyflografika oraz audiodeskrypcja. Została także wyznaczona specjalna ścieżka dla osób z dysfunkcjami wzroku, umożliwiająca swobodne poruszanie się po obiekcie.

Zespół kuratorski

Zespół kuratorski, a zarazem artystki i artyści biorący udział w wydarzeniu:

Alicja Banasik
Mateusz Danecki
Kalina Kazimierczak
Aleksandra Kochańska
Jacek Kowalski
Beata Krześlak
Julia Połchowska
Agata Rynkowska

Przedsięwzięcie wystawiennicze pod opieką merytoryczną dr Barbary Kaczorowskiej.
Współpraca instytucjonalna: Miejska Galeria Sztuki w Łodzi.