Inne wystawy

0
  • miniatura
    Filename: pixele 540x277.jpg
    Size: 597.45 KB

Łódzki Dom Kultury (ul. Gen. Romualda Traugutta 18) w ramach Nocy Muzeów prezentuje wystawę fotografii dr. Roberta Jundo.

Wystawa „Robert Jundo. Absens/Nieobecni” prezentowana w Galerii FF  to cykl kolorowych fotografii, w których autor sięga do historii, tworząc swoiste kadry pamięci inspirowane archiwalnymi filmami dokumentującymi codzienne życie międzywojennej Łodzi i Warszawy. Interesuje go miejski ruch i energia mieszkańców - dziś anonimowych i fizycznie już nieobecnych.

Robert Jundo przywołuje ich jednak w swoich pracach, będących cyfrowym zapisem filmowego obrazu, zatrzymanego i sfotografowanego przezeń, a następnie poddanego rozpikselowaniu i rozmyciu, wraz z wszelkimi technicznymi zanieczyszczeniami: filmowymi szumami, zakłóceniami, drganiami, smugami.

W ramach akcji Noc Muzeów wystawa będzie czynna 14 maja 2022 w godzinach 18:00-00:00.

Kurator wystawy: Monika Nowakowska

Robert Jundo – urodzony w 1967 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki artystycznej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Stopień naukowy doktora sztuki uzyskał w 2016 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Obecnie adiunkt w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych w macierzystej uczelni. Tworzy w dziedzinie grafiki, malarstwa i architektury wnętrz. Prezentował swoje prace z zakresu grafiki i malarstwa na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Jego dorobek artystyczny, naukowy i dydaktyczny jest związany z zainteresowaniami dotyczącymi grafiki cyfrowej. 

do góry